Son Konu

Tüketiciyi Koruma Haftası İLe iLgili Skeç

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Alıcı Hakları İle İlgili Skeç

Her sene 1521 Mart tarihleri arasında düzenlenen tüketiciyi koruma haftası ile ilgili skeç:

Vatandaş Osman Emmi torunu için bir bilgisayar almaya gider Torununu kıramayıp parayı çeper, şiddet biriktirmiştir;

OSMAN EMMİ:

Kardaş bana bir bilgisayar ver eyisinden olsunŞöyle torunuma bedel olsun emmeİkinci sınıfa gidiyorProce mi ,perfomas mı ne ödevleri varmış ta, onlar için öyle eyi olurmuş Ne zamandır istiyodu zaten

UYANIK SATICI:

Tabii amcacığım sen paradan haber ver yeterki İşte elimdekilerin en iyisi bu(Ceketinin koluyla bilgisayarın tozlarını siler)

OSMAN EMMİ:

Ne dek oluyo şinci bu alet?

UYANIK SATICI:Senin için bin lira yaparız

OSMAN EMMİ :

Fazla pahalıymış kardaş Elimde hiç para kalmayacak biraz indirsen

UYANIK SATICI

Katiyyen olmazÇok süper bir bilgisayar buEn son madel Bununla her şeyi yapabilir torunun Başına oturdu mu okula gitmiş gibi olur

OSMAN EMMİ;

Peki al bakalım(Tıkır tıkır paraları sayar)

UYANIK SATICI;(Paraları sakalına sürer)Hayrını gör amca adresi ver de ben eve gönderirim

Adresi yazan Osman emmi soğol deyip uzaklaşırken Ardından bağırır :

UYANIK SATICI

Bölge veren gavur olsun Satılan mal geri alınmaz haaa (Kendi kendine söylenir Oh be kurtuldum şu hurdadan amca yaşlı, torunu da ufak bu hurda onlara yeter

(İki gün sonradan Osman Emmi bilgisayarcıda)

OSMAN EMMİ:

Kardaş verdiğin bilgisayar çürük çıktı Hani her şey yapardı, en son modeldi Açamadık bile

UYANIK SATICI

Açmayı bilmiyorsan bana ne!

OSMAN EMMİ

Açmayı biliyoruz emme düğme içine kaçtıYa bana düzgün bir şey vir yada paramı vir

UYANIK SATICI

Tek kuruş vermemHem alan veren gavur olsun dedikİkimizde gavur oluruz valla!(Satıcı sinirli hareketler yapar)

(Osman emmi biçare peki der kara kara düşünerek evine giderTam okulun önünden geçerken aklına hoca bayan kazanç)

İçeriye bağırır;Öğretmen bayan kızııııım1

HOCA HANIM

Buyur Osman Emmi

OSMAN EMMİ:

Toruna bilgisayar aldıydım ya biliyon Keza bozuk hem çürük çıktıBugün gittim Ya paramı ya sağlam bilgisayar dedim ikisini de virmediNirdeyse beni kovacaktıHanım kızım sen bilirsin,bana bi fikir vir

ÖĞRETMEN HANIM

Üzülme Osman EmmiHakkını alacaksınAnladığım kadarıyla senin bu satıcı kendini açıkgöz zannediyorBozuk bilgisayarı kasıtlı olarak satmışa benziyor İki sene içinde hakkını arayabilirsinYarın git paranı isteVermezse Hakemler Heyeti ne şikayet edeceğini söyleYine vermezse Hakemler Heyetine gitAma bence gerek kalmayacakParanı hemencecik verecek

OSMAN EMMİ:

Sağol ögretmen hanım kızımİçime su serptin

(OsmanEmmi giderSatıcı yine mi ,sen amada yapışık adamsın be diye bağırır)

OSMAN EMMİ: Paramı vir,hakkımı sana yidirmemBen o parayı kolay biriktirmedim

UYANIK SATICI;Virmezsem ne yaparsın der dalga geçerek

OSMAN EMMİ: Şikayet ederim

UYANIK SATICI:

(Satıcı sırıtarak)Nireye

OSMAN EMMİBu sefer Osman Emmi sırıtarak)Hakemler Derneğine

(Kurnaz satıcı aniden panikler)

UYANIK SATICI:Sen orayı nerden biliyosun be!

OSMAN EMMİ (gülümseyerek):Bilmemek ayıp yok öğrenmemek ayıp kardaş

UYANIK SATICI:Bitmiş bitmiş hemencecik getir bilgisayarı der, parayı verir

OSMAN EMMİ: (Parayı alır)Niye ben getirecekmişim Gönderirken o kadar hevesliydin ya, bi zahmet aldırıver

Ayşe Açıkalın *

Üst Alt