Son Konu

Türk çocuğu tarafından gönderilen yürek burkan bir mektup...

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Türk çocuğu göre gönderilen yürek burkan bir mektup 08 Ekim 2005 tarihinde büyük bir yer sarsıntısı felaketi ile aleyhinde karşıya kalan ve takriben 70 bin vatandaşını kaybeden Pakistan Devlet Başkanı General Pervez Müşerref, 24 Kasım’da bir Türk çocuğu göre gönderilen kalp burkan bir mektubu kendi resmi sitesinde yayınladı “Kütahya’nın Tavşanlı İlçesi’nden bir çocuğun Pakistanlı depremzedelere gönderdiği, içinde 1 YTL yer alan anlamlı mektup, Pakistan Cumhurbaşkanlığı’nın devlete ait sitesinde yayınlandı Depremzedelere ‘’cüzi, lakin anlamlı takviye yapan'’ bir Türk çocuğunun mektubunun aslı ve İngilizce tercümesinin yayınladığını bildirildi Pakistan halkını duygulandıran mektubun kim tarafından yazıldığını saptamak amacıyla yapılan araştırmada, mektubun Tavşanlı Postanesi’nden gönderildiğinin ortaya çıktığını anlatan Gevrek, şunları söyledi: ‘’Mektup, postanemizden Kasım ayında yurtdışı gönderim ücreti olan 800 bin lira karşılığında Pakistan’a gönderilmiş, fakat üstünde gönderenin adı yokmuş, biz de göndereni bulamadık Ancak ağır kış koşullarında kuvvet koşullar aşağıda hayat mücadelesi veren Pakistan halkına, elinde bulunan cüzi miktardaki parayı vermekten kaçınmayan bu çocuğun davranışından fazla etkilendik'’ İnternet sitesinde İngilizce tercümesi de yayınlanan mektubun aslı şöyle: ‘’Ben fakir bir evin oğluyum Babam yok, annem hasta İki milyon ekmek paramız vardı Bunun size bir milyonunu gönderiyorum, çünkü ben bugün çöpten ekmek buldum Akşam iftarı onunla yapacağız Bu bir milyonla depremdeki çocuklara ekmek alın Bu para helaldir Pul parası da vereceğim için paranın hepsini gönderemedim Özür dilerim'’  

Üst Alt