Son Konu

Türk Dizi ve Sinema Tarihinde Yayınlanmış Bu Öpüşme Sahnelerini Yıllar Sonra Bile Unutmak Mümkün Değil

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a044bd774036519c266ca1ee4db6b076474df716.jpg

Bazen ailece televizyon izlerken ansızın kanalı değiştirmeniz gerekir, hatırladınız mı? İşte bu sahneler tam olara o kumandanın devreye girdiği anlara denk gelen sahneler. Bakalım hangileri aklınızda kalmış?

1. Propaganda sinemasından hudut tanımayan bir öpüşme

Direktörlüğünü Sinan Çetin yaptığı 1999 üretimi sinemaya Rafet El Roman ve Meltem Cumbul, tel örgüyle çevrilmiş sonda bu biçimde öpüşmüştü.

2. Ağır Roman'ın "hasta aşıklarının" öpüşmesi

Sinemada Salih 'Hastayım sana' dedikten sonra Tina'nın 'Geçmiş olsun' diye karşılık vermesini herhalde unutmazsınız.

3. Bihter ve Behlül'ün yasak öpüşmeleri

Hangi sahneyi koysak karar veremedik fakat şu öpüşme asla unutulacak üzere değil.

4. Tarık Akan'ın pehlivan tarzı öpüşmesi

1984 imali sinemada Tarık Akan ve Meral Orhansay'ın hayli cesaretli sahneleri oldukça ses getirmişti. Bu da o anlardan bir öpüşme.

5. Türkan Şoray'ın kanunlarını yerle bir ettiği bir öpüşme

1996 imali 'Gözlerinde son gece' sinemasında Sultan'ı öpüşürken gördük çok şükür zira biliyorsunuz kendisi asla ve asla rol icabı öpüşmez, kuralı budur!

6. Padişah usulü öpüşme

Mükemmel Yüzyıl'da Yasal'ın Hürrem'e olan tutkulu öpüşmelerinden yalnızca bir tanesi diyorum ve susuyorum.

7. Bornozlu bir yanlış anlaşılma öpüşmesi

İstanbullu Gelin dizisinde Faruk'un Süreyya yerine kazara Özgür'e bildiri atmasının akabinde yaşananları diziyi izleyenler yeterli hatırlar. Kazara da öpüşmezsin ya!

8. Hakikaten görmeyi en son istediğimiz ebeveyn öpüşmesi

Çocuklar Duymasın'ın en kıymetli kuralı olan öpüşmemek, 16. yılında yerle bir oldu. Haluk ve Meltem'in evliliklerinin yıkılmasını önleyen bir öpücüktü diyebiliriz. Sahiden hiç gerek yoktu!

9. Bayramlaşmadan hallice: Yaşlı öpücüğü

İlhan Şeşen ve Türkü Turan'ın 'Saklı' isimli sinema sineması için çektikleri sahne işte bu türlü. İlhan Şeşen ' Türkü'nün çocukluğunu bilirim, babası arkadaşım. Bu yüzden öpüşme sahneleri beni zorladı' biçiminde bir açıklama yapmıştı.

10. Türk ekranlarında kolay kolay göremeyeceğiniz bir öpüşme

Yeşim Salkım ve İlkay Kayku 'Eğreti Gelin Ladik' sineması için işte bu türlü öpüşmüştü. Bizim tarihimizde çok fazla bayan bayana öpüşme sahnesi olan sinema göremezsiniz.

11. Vakumlu çiğ köfte paketleme makinası öpücüğü

İbrahim Tatlıses'in Hülya Avşar'ı Mavi Mavi sinemasında nasıl öptüğünü artık yıllardır görmüşsünüzdür. Bakın öteki bütün sinemaları unutursunuz lakin sanmıyorum ki bu çifti unutasınız...

Üst Alt