Son Konu

Türkan Derya Güven,Türkan Derya Güven kimdir,Türkan Derya Güven biyografisi

Forumdas

Editor
Tepkime
15,298
Web
forumdas.com.tr
Credits
-11
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Türkiyenin en iyi kadın yönetmenidir

Türkan Derya Güven benim aklımda en çok yer eden, en beğendiğim, her bölümünü defalarca izlemekten bıkmadığım 3 dizinin de yönetmenidir

Yeditepe İstanbul, İkinci Bahar ile resmen sinema filmi tadı veren ve beni en çok etkileyen Hırsız Polis!

Yukarıda yazdığım diziler, Türkan Derya Güven özgeçmişinde TDG'yi bana tanıtan, sevdiren-yaptığı işlere güvenmemi sağlayan, benim bildiğim ve en bilinen 3 dizidir elbette

Ama aslında benim sayabileceğim 4 TDG dizisi vardır

Benim bildiğim-takip ettiğim ve beğendiğim 4 dizisi “İstanbul Şahidimdir”!

İstanbul Şahidimdir; Türkan Derya Güven isminin yanısıra Meral Okay'dan dolayı da yine çok güvendiğim, konusunun kökenine istinaden birazda bölgeciliğin vermiş olduğu merakla her bölümünü merakla beklediğim, beğeniyle-ilgiyle izlediğim TDG'nin 4 dizisi idi

Ama ne yazıkki; İstanbul Şahidimdir de sözü edilen diğer 3 dizi gibi muhteşem diziler arasında sözü edilebilecekken Kurtlar Vadisi gibi popüler-en çok izlenen bir dizinin karşısına konularak KV ratingine kurban edilen, dolayısıyla yayın süresi çok kısa süren, o dizi için sarfedilen onca emeğe çoook yazık olan, kaliteli yapımların rating sistemine kurban edilmesine en fazla isyan edilen çok kaliteli TDG dizilerinden biridir!!! Neyse

Yukarıda bahsettiğim ve izlediğim 4 TDG dizisinin en bilinen 3'ü bugün en güzel övgülerle söz edilmekte Yeditepe İstanbul, İkinci Bahar ve Hırsız Polis!

Bu bir tesadüf müdür? diye kendime de sordum elbette Ama kendimce de verdiğim cevap sanırım büyük çoğunluğun verdiği cevapla da aynıdır

Kalite=Türkan Derya Güven!!!

Benim Tv’de gördüğüm ve en beğendiğim bu 4 güzel iş sonucunda da artık iyice anladım ki; Türkan Derya Güven ismi bundan sonraki yıllarda izleyeceğim dizilerde benim için teminat mektubu mahiyetinde olacaktır

Yaptığı ve benim gördüğüm işler içinde/sonucunda ben de şu an sınırsız kredisi bulunmaktadır…

TDG'nin başarılarının ve bu seçiliğinin-kalitesinin devamlılığıyla beraber, oğlu ile birlikte Ozan Güven'le sağlıklı-mutlu-başarılı uzun bir yaşam diliyorum…

Filmleri - Yönetmen (8 Film)

Hırsız Polis 2005

İstanbul Şahidimdir 2004

Unutma Beni 2002

Biz Size Aşık Olduk 2002

Yeditepe İstanbul 2001

İkinci Bahar 1999

Kara Melek 1996

Sevda Kondu 1996

Üst Alt