Son Konu

Türkücü Kıvırcık Ali Vefat Etti

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Kıvırcık Ali Kimdir

Kıvırcık Ali ’ olarak tanınan usta Ali Özütemiz, Çatalca ’da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi Beşiktaş ’ta bulunan müzik stüdyosunda yeni çıkaracağı kasetin çalışmalarını yaptıktan sonradan Büyükçekmece Güzelce ’de yer alan evine sırası gelmişken kendi kullandığı otomobilin takla atması sonucu hayatını kaybeden Özütemiz ’in cenazesi Büyükçekmece Devlet Hastenesi morguna kaldırıldı

Çatalca ’da devrilen aracında hayatını kaybeden Ali Özütemiz (42) için yarın saat 1300 ’te Avcılar Er Mahmut Dede Cemevi ’nde merasim yapılacak Cenazesi törenin arkasından toprağa verilecek

Kıvırcık Ali Kimdir?

Kıvırcık Ali 11101968 yılında Tokat ’ın Turhal ilçesinin Erenli Köyü ’nde, dokuz kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi

Artist büyüyüp mektep çağlarına geldiği vakit türküler söylemeye başlar Bağlamaya ve ahali müziğine olan ilgisi, köye gelen ozanları ve dedeleri kapı aralarından dinleyerek başlamıştır

Birincil okuldan sonradan somut imkansızlıklar ve yetkisiz koşullardan nedeniyle mektep hayatına bitirmek zorunda kalan Kıvırcık Ali 1983 ’te beni İstanbul ’a geldi Gazino ve düğün salonlarında çalışmaya başladıktan sonradan saçlarının uzun ve kıvırcık olmasından nedeniyle Kıvırcık Ali olarak anılmaya başlar ve 1988 de Şadıman Hanımla evlenir

1995 ’de İbrahim AKKAYA ve Mustafa YILMAZ ile birlikte Grup Turnalar ’ı kurarlar 1996 ’da birincil albümleri olan “Türkülerden Türkülere Yol Eyledik adlı albümle profesyonelliğe adım atar

1998 ’de ikinci albümleri olan “Türküler Kimliğimiz i çıkartırlar

1999 yılında birincil solo albümü olan “Gül Tükendi Ben Tükendim piyasaya çıkar *

Üst Alt