Son Konu

Tuzlu Kahve hikayesi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Kıza bir partide rastlamıştı Partinin sonunda kızı kahve icmeye davet etti Kız parti boyu dikkatini cekmeyen oğlanın davetine şaşırdı, ama tam bir kibarlık gosterisi yaparak kabul etti Hemen koşedeki şirin cafeye oturdular Delikanlı oyle heyecanlıydı ki, kalbinin carpmasından konuşamıyorduOnun bu hali kızın da huzurunu kacırdı’ Ben artık gideyim’ demeye hazırlanırken, delikanlı birden garsonu cağırdı

‘ Bana biraz tuz getirir misiniz’ dedi’ Kahveme koymak icin’
Yan masalardan bile şaşkın yuzler delikanlıya baktı

Kahveye tuz!

Delikanlı kıpkırmızı oldu utanctan, ama tuzu kahvesine doktu ve icmeye başladı Kız merakla ‘ Garip Bir ağız tadınız var’ dedi

Delikanlı anlattı:

‘ Cocukken deniz kenarında yaşardık Hep deniz kenarında ve deniz kenarında oynardım Denizin tuzlu suyunun tadı ağzımdan hic eksilmedi Bu tatla buyudum ben Bu tadı cok sevdim Kahveme tuz koymam bundan Ne zaman o tuzlu tadı dilimde hissetsem, cocukluğumu deniz kenarındaki evimizi ve mutlu ailemi hatırlıyorum Annemle babam hala o deniz kenarında oturuyorlar Onları ve evimi oyle ozluyorum ki’

Bunları soylerken gozleri nemlenmişti delikanlının Kız dinlediklerinden cok duygulanmıştı
İcini bu kadar samimi doken, ailesini bu kadar ozleyen bir adam , evi, aileyi seven biri olmalıydı Evini duşunen, evini arayan, evini sakınan biri Ev duyusu olan biri

Kız da konuşmaya başladı Onun da evi uzaklardaydı Cocukluğu gibi O da ailesini anlattı Cok şirin bir sohbet olmuştu Tatlı ve sıcak

Buluşmaya devam ettiler ve her guzel oykude olduğu gibi, prenses prensle evlendi Ve de sonuna kadar mutlu yaşadılar Prenses ne zaman kahve yapsa prensine icine bir kaşık tuz koydu, hayat boyu Onun boyle sevdiğini biliyordu cunku

40 yıl sonra adam dunyaya veda etti ‘ Olumumden sonra ac’ diye bir mektup bırakmıştı sevgili karısına Şoyle diyordu satırlarında

Sevgilim, bir tanem Lutfen beni affet Butun hayatımızı bir yalan uzerine kurduğum icin beni affet Sana hayatımda bir tek kere yalan soyledim Tuzlu kahvede İlk buluştuğumuz gunu hatırlıyor musun? Oyle heyecanlı ve gergindim ki, şeker diyecekken ‘Tuz’ cıktı ağzımdan Sen ve herkes bana bakarken, değiştirmeye o kadar utandım ki, yalanla devam ettim Bu yalanın bizim ilişkimizin temeli olacağı hic aklıma gelmemişti Sana gerceği anlatmayı defalarca duşundum Ama her defasında korkudan vazgectim Şimdi oluyorum ve korkmam icin bir sebep yok İşte gercek Ben tuzlu kahve sevmemO, garip ve rezil bir tatAma seni tanıdığım andan itibaren bu rezil kahveyi ictim Hem de zerre pişmanlık duymadan Seninle olmak hayatımın en buyuk mutluluğu idi ve ben bu mutluluğu tuzlu kahveye borcluydum

Dunyaya bir daha gelsem, her şeyi yeniden yaşamak, seni yeniden tanımak ve butun hayatımı yeniden seninle gecirmek isterdim, ikinci bir hayat boyu daha tuzlu kahve icmek zorunda kalsam da’

Yaşlı kadının gozyaşları mektubu sırılsıklam ıslattı

Lafı acıldığında birgun biri, kadına ‘Tuzlu kahve nasıl bir şey’ diye soracak olduGozleri nemlendi kadının

‘Cok tatlı! dedi

Üst Alt