Son Konu

Uğur Dündar isyan etti

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Uğur Dündar isyan etti Ergenekon'un 2 iddianamesinde özel hayatıyla ilgili iddialar yer alan Uğur Dündar canlı yayında çileden çıktı 1549053233 1549053233 ugurdundarisyanetti5c54ad35a305fugurdundarisyanetti5c54ad35a305f http:staticguncelnetarchive9651ayeP7zai2W Ergenekon davasının bugün açıklanan 2 iddianamesinde bulunan bazı ifadeler Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar'ı çileden çıkardı Uğur Dündar canlı yayında şöyle konuştu: Derhal bugünkü iddianameden bir birim okuyoruz sizlere BTV'nin haber müdürü, acilen Susurluk zanlısı olan bir gazeteciye email atıyor Tıpkı şunlar yazıyor o email’de: ‘BTV kanalında haber müdürü olarak göreve başladım Fakat Özer Çiller çok ağzı bozuk haberler yaptırmak istedi (Yani bize küfür ettiriyor) Bir müddet daha sonra yöneticilikten ayrıldım (Yani adam dayanamadığını söylüyor) Kütüphaneye kapanmıştım, bir baktım ancak benim ismim silinmemiş künyeden ve tüm mahkemeler bana açılıyor (Natürel o gazetenin künyesinde kim varsa ona açacağız) Hemencecik Uğur Dündar’a haber yolladım, bana mahkeme açma diye Tuncay Özkan da o sıralar Arena’da çalışıyordu Derhal araya girerek benle görüşmek istedi Görüştük, bana Arena’ya çıkmamı teklif etti (Yani Tuncay Özkan diyor ama; ‘Çık anlat, Uğur Dündar ve Arena’ya karşın iftiraları kim kaleme aldırdı bunları anlat’ diyor Adam da çıktı anlattı)’ Şu Anda bakın Belli Başlı yüreğimi yakan bölüme geliyorum: ‘Hem Uğur Dündar ve Aydın Doğan’la ilgili elimde önemli belgeler ve resimler vardı Mesela Uğur Dündar’ın aile ilişkileri, karısının aralıksız Brezilya’ya gidişi’ Bununla ilgili olarak daha bir yığın palavra, kötüleme Benim eşim, evlendikten sonra hiçbir süre tek başına yurtdışına çıkmadığı gibi hayatında Brezilya’ya gitmedi Eğer benim eşimin Brezilya’ya gittiğini birisi çıksın kanıt etsin, ben şu dakikada görevimi bırakacağım Hatta intihar bile ederim Bu namus meselesi Uğur Dündar’ın aile ilişkisi, eşimin sıkça Brezilya’ya gitmesi gibi birisi kötüleme atacak ve siz savcı olarak bu iftiranın peşine düşmek yerine onu aynen alıp, yarın değişik gün bizim yaptığımız haberlerden rahatsız olan yandaş basının kullanması için malzeme hazırlayacaksınız Bunun Ergenekon davasıyla ne ilgisi var Hayatı çetelerle, mafyayla, bu ülkenin gerçeklerini anlatmakla ve gelmiş geçmiş bütün iktidarların hışmını sürüklemek pahasına mertçe Daha geçen gün Melih Gökçek beni ‘Türkiye’yi onlara gizli edeceğim’ diye korkutma etmedi mi Acilen adalet eliyle aile namusumuz, şerefimiz peş paralık edilmek isteniyor Ben Sayın Başbakan’a sesleniyorum, Sayın Başbakan’ın pak olduğuna inandığım yüreğine sesleniyorum; Sayın Başbakan, Emine Bayan’ın sıkça Brezilya’ya gittiğine dair bir yerde size bir iftira atılmış olsa, aile namusunuz karalanmak istense ne yaparsınız? Sayın Adalet Bakanı Dürüstlüğüne defalarca inandığım, dürüst olduğunu tekrar tekrar söylediğim Sayın Yargı Bakanı Mehmet Ali Şahin Sizin eşinize böyle bir çamur atılsa sizin aile namusunuz karalansa ne yaparsınız? İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Aykut Cengiz Engin, size sesleniyorum Bunun altına nasıl imza atar bir savcı? Hakimlere, savcılara, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na, vicdanı nasırlaşmamış, cesareti prangalanmamış bütün hukuk adamlarına sesleniyorum Birisi bizim namusumuzla oynarsa bunun hesabını yargıda sorarız Ama adalet bizim namusumuzla oynarsa ne yapacağız? Hadi gelin öldürün Soruyorum bunun Ergenekon’la ne alakası var?  

Üst Alt