Son Konu

Ünlü Ekonomist: Bitcoin İçin Kârı Toplayacak Bu Seviyeler Geliyor!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
shutterstock_1156266832.jpg

Real Vision Finance’ın kurucu ortağı Raoul Pal, Bitcoin için 1 milyon dolarlık bir fiyat hedefinin bu boğa döngüsünün kartlarında olabileceğini söylüyor. Ayrıca ünlü ekonomist, Bitcoin’in bu Haziran ayında 100.000 dolarlık fiyata ulaşacağını öne sürüyor.

Raoul Pal: Bitcoin için 1 milyon dolarlık bir fiyat hedefi kartlarda

Eski Goldman Sachs yöneticisi ve ünlü ekonomist Raoul Pal, yeni verdiği bir röportajda önemli tahminlerde bulundu. Raoul Pal, BTC grafiği önceki döngülerde olduğu ölçüde parabolik hale gelirse, yedi rakamlı işaretin lider kripto para birimi için en yüksek boğa döngüsü hedefi olduğunu söylüyor. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ben sadece regresyon çizgisini kullanıyorum. Logaritmik ölçeğin trendini kullandım ve temelde PlanB’nin Stok Akış Modeli tahmini ile 400.000 dolar arasında bir yerde doğru olduğunu söylüyor. Ancak aslında hiper genişletilebilir ve 2013’teki trendden yola çıkarsak bize 1 milyon doları verir. Bu yüzden insanların beklediğinden biraz daha fazla çarpık olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden 1 milyon dolara ulaşacağını sanmıyorum ama gelen kurumlarla olabilir. Bu dinamiklerin nasıl değiştiğini kim bilebilir?
btc-1.jpg
Ünlü ekonomist: Bitcoin’in zirveye giden yolda üstesinden gelmesi gereken engeller var

Makroekonomi uzmanı, Coinbase’in ilk halka arzı (IPO) dahil olmak üzere Bitcoin’in zirveye giden yolda üstesinden gelmesi gereken bazı önemli engeller olduğunu belirtiyor. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İnsanların akılda tutması gereken bir diğer şey de insanların üzerinde düşünmediği birkaç fiyat engelinin ortaya çıkmasıdır. İlki Coinbase’in IPO’su… Bitcoin satın almak isteyen bir kurumsanız ve Bitcoin’i almak için tüm bu zorluğu aşmanız gerekiyorsa ve Coinbase IPO ortaya çıkarsa ve bu 60 milyar dolarlık bir şirketse bu bir süre için yeterince iyi filkir… Bu yüzden benim tahminim, kısa vadede kurumlardan çok fazla talep alacağı yönünde.
106820278-1609972654383-hand-holding-a-bitcoin-in-front-of-a-computer-screen-with-a-dark-graph-blockchain-mining-bitcoin_t20_pRrrjP.jpg
Raoul Pal: Bitcoin bu Haziran ayında 100.000 dolarlık fiyata ulaşacak

Raoul Pal ayrıca, birçok BTC yatırımcısının kâr etmeyi seçeceği potansiyel bir psikolojik fiyat engeli olarak kilit bir seviyeyi vurguluyor. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bundan sonraki büyük şey, bence 100.000 dolar sorunu olacak, çünkü pek çok insan 10.000 dolar civarında piyasaya girdi. Pek çok insan parasının 10 katını kazandı ve 100.000 dolar yuvarlak bir rakam ve insanlar ‘Fişlerimin yarısını masadan alayım’ diye düşünüyor. Bu yüzden daha uzun bir düzeltme görebiliriz.

Raoul Pal, Bitcoin’in bu Haziran ayında 100.000 dolarlık fiyata ulaşacağını tahmin ediyor. Bu da ekonomistin, çok fazla kâr elde edilmesini beklediği bir seviye.

Üst Alt