Son Konu

Ünlü kardeşler Rıza Gözde Kocaoğlu

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ünlü kardeşler Rıza Gözde Kocaoğlu ünlü kardeşler rıza kocaoğlu gözde kocaoğlu fotoları haberleri burada arkadaşlar Biri Kuzey Güney dizisinde rol alıyor, diğeri ise Fatmagül'ün Suçu Ne dizisinde rol alıyor Meşhur kardeşler Rıza Gözde Kocaoğlu magazinciler göre sevgili olarak yazılıyor halbu ki iki sevgili diye yazdıkları kardeşler Melek'lerim İşte kesintisiz asılsız haber diye, bir çoğu kez asıl haberi yalanlayan ünlülerin, bahanesi olan doğrusu asılsız haber bu oluyorunlukardeslerrizagozdekocaoglu5c4e702aefb89alt Biz de bu sayfamızda Rıza Kocaoğlu kardeşi Gözde Kocaoğlu fotoları ve haberlerini sunuyor ve Favori kocaoğlu kardeşi Rıza Kocaoğlu hakkında ayrıntılı bilgiler aktarıyoruz Melek'ler Birlikte fotoğrafları çekildi, altına sevgili oldukları yazıldı Fakat onlar fiilen kardeş 1548644390 1548644390 unlukardeslerrizagozdekocaoglu5c4e702b2de47unlukardeslerrizagozdekocaoglu5c4e702b2de47 unlukardeslerrizagozdekocaoglu5c4e702b2de47 Diğer Taraftan meslekleri de benzer Rıza Kocaoğlu “Kuzey Güneyde Kuzey’in en yakın arkadaşı Ali’yi, kardeşi Gözde Kocaoğlu da “Fatmagül’ün Suçu Ne?de Kerim’in kardeşi Deniz’i canlandırıyor Geçtiğimiz günlerde sizi sevgili zannedip fotoğrafınızı çekmiş gazeteciler Gözde Kocaoğlu: Bundan iki sene önce İstanbul’a geldiğimde de böylece bir haber çıkmıştı İkimizin fotoğrafını çekip, “Rıza’nın yeni gözdesi diye haber yapmışlardı Rıza Kocaoğlu: Onu da raslantı, yani ismini bilmeden “Gözdesi diye yazmışlar Gözde: Geçen gün de çekilince, ağabeyim artık “Kız kardeşim diye açıklama yaptı Rıza: Ben normalde magazincilerle o kadar bir diyaloğa girmeyi sevmiyorum O gün de zaten bir kelime kullandım ve “Kardeşim dedim Bunlar gülünç birer hatıra sonuçta Rıza: Tabii pek bakmak lüzumlu, bir gerilim değil Siz sadece işinizi yapıp gitmek istiyorsunuz lakin bir şekilde konuşarak da kendinizi tarif etmek zorundasınız Rıza: Bunu ben de düşünüyorum Oyunculuk özel bir iş fakat özel olmasının sebebi şu yok; “Cümbür Cemaat beni tanıyor, seviyor Bu meslek özel, çünkü insan ruhunun derinliklerindesin ve orayla ilgilenen bir iş yapıyorsun Bu fazla alıngan bir şey Orayla ilgilenirken, magazin haberleri seni ilginç keser Fazla alıngan ve bir psikolog kadar ciddi elde etmek gerekiyor Her gün kendine dair bir şey öğreniyorsun Ve bu bir sürücü ehliyeti gerektiriyor Bizim o ehliyetimiz var, o yönde ilerliyoruz Eğer bunu unutursam, işte başarısızlık orada başlar Flaşlara tutunup bu işi yapamam Bunun bilincinde olmanız fazla hoş Herkes sizin gibi düşünse, çok daha kaliteli işler ortaya çıkabilir Rıza: Bu işin temel paradoksu bu Hayatıma devam olabilmek için popüler olmak zorundayım Lakin rahat ve esrarengiz bir yerde durmalıyım oysa; inandırıcılığımla, oynadığım her karakterle seyirciyi kendime çekebileyim Onları hikâyeye inandırabileyim OYUNCULUK CIDDI IŞ FAKAT POZITIF CİDDİYE ALMAYA DA GELMEZ Psikopat rolleri üstünüze yapıştı mı sizce? id Rıza: Yok, onu “Kuzey Güneyde yırttık Ama fazla da yakışıyor size Rıza: Eyvallah! Her aktör oyuncaklı şeylerle uğraşmayı sever Sahiden iyi çalışılırsa ve başarılırsa, o uçtaki roller daha avantajlı Ama iyi çalışılmazsa da insanı rezil eder Rolünüz küçük de olsa mutlaka fark ediliyorsunuz Farkında mısınız bunun? Rıza: Teşekkür Ederim Albert Camus’nün bir sözü var; “Mesleğimi beni insanlardan ayırdığı ve özel kıldığı için değil, tersine beni insanların içine soktuğu için seviyorum Ben de böylece Yıllar önce okuduğum “Denemelerinde bir cümleydi Doğrusu bu iş beni normalleştiren ve kendi yalnızlığımdan uzaklaştıran, sosyalleştiren bir iş Bu yüzden tutkuyla bağlıyım Ve tutkuyla bağlanacak başka bir şeyim yok oyunculuk dıştan Ama şunu da hiçbir zaman unutmuyorum; “Oyunculuk fazla önemli bir iştir ama fazla ciddiye almaya da gelmez Galiba Müşfik Kenter’in sözüydü Temel slogan bu Siz normalde içine kapanık bir müşteri misiniz? Rıza: Ara Sıra Önceden daha fazla öyleydim Tiyatro eğitimiyle ister istemez kendini daha bir açıyorsun ve özgüven midir nedir onun adı, gittikçe, oturdukça daha çok sosyalleşebiliyorsun Lakin çok eğlenceli olduğum zamanlar da var O yelpaze çok geniş ve bazen uçlarda olabiliyor bende Tabii arkadaşlarınızın yanında daha rahatsınızdır Rıza: Tabii kendimi sıcacık hissettiğim vakit fazla yüksek olabiliyorum Fakat değişik türlü de fazla kapanabiliyorum Gözde benden daha kuytu ve neşelidir Özgüveni benden daha yüksektir AĞABEYİM OYUNCU OLMAMI İSTEMEDİ Siz ağabeyinizden mi etkilenip, oyunculuk yolunda ilerlemeye başladınız? Favori: Ben 7 yaşındayken, ağabeyim tiyatroya başlamıştı Dönem arkadaşları da Engin Altan Düzyatan, Şebnem Bozoklu, Burak Altay gibi isimlerdi Ben onların içinde büyüdüm Defalarca çok özendiğim bir dünya oldu Çünkü fazla güzel şeyler konuşuyor ve yapıyorlardı Onlar doğru 7 yaşından itibaren tiyatroya başlamış oldum sonradan da liseye giderken, oyunculuğun üniversitesini okumak istediğimi açıkladım ağabeyime Bütün aileye aynı anda mı söylediniz, yoksa ilk tanımlama ağabeye mi yapıldı? Favori: Ilk ağabeyimle konuştum Çünkü öyle içindeydim ama; benzeri ağabeyim okulda ne yaşıyorsa ben de onu yaşıyordum Onlar 9 Eylül’ün Alsancak Kampüsü’nde okudu Onlar okulu bitirdikten daha sonra yeni bir kampüse geçmiştik biz Ben ağabeyimin kampüsünde okuyamadığıma bile üzülmüştüm Lakin ağabeyime oyuncu edinmek istediğimi açıkladığımda istemedi ilk önce Niçin istemediniz? Rıza: Çünkü yorucu ve baskı bir işlem Keza mektep kısmı keza de sonrası Şansa çok gereklilik var Göründüğü gibi aydınlık bir şey olmadığını anlatmaya çalıştım Favori: İstediğimi bilmesi gerekiyordu Bunun için de bayağı bir mücadeleye girdik Lise bitince ağabeyimle çalışmaya başladık Yazlıkta, öğle vakti 1200’de dağda koşuya çıkarıyordu beni Şunu söylüyordu: Hızını katiyen kesmeden koşacaksın, soluk soluğa kalmadan o dağa çıkacaksın ve ineceksin Sonra yüksek sesle tiradını söyleyeceksin ve bütün söylediklerin anlaşılması mümkün olacak! Gerçekte adamakıllı inadımı sınamak istiyordu Sonra ben de kendisi gibi 9 Eylül mezunu oldum! Oyuncu olmayı nasıl aklına koymuş Rıza: Evet Favori benden daha kuvvetli Oyunculuk aslında güç, göründüğü gibi basit yok Bunu bir şekilde bilmek ve anlatmak gerekiyor Sadece işsizlik kısmı değil zorlama olan İşin olduğu süre da sette 24 saat çalışabiliyorsun Konsantrasyonun hiç bozulmayacak, gözün kaşın düşmeyecek, hep yüksek enerjide kalacaksın Konservatuvarda da hocalar sınıfa giriyor ve kapıyı kilitliyor Bir dakika geç kaldın mı sınıfa almıyorlar Beş derse gitmediğinde sınıfta kalıyorsun Askeri disiplinle seçiyorlar bizi Çünkü bu mesleği oysa böyle öğretebilirler YALNIZCA İÇİME SİNEN İŞLERDE YER ALIYORUM Peki askeri disiplinle bu işin eğitimini alanlar, bir takım isimlerin sadece medyatik oldukları için başrol oynamaları karşısında ne hissediyor? Ayrıca o kişilere odaklı düzenlenen alıştırma saatleri aleyhinde nasıl hareket ediyorsunuz? Rıza: Ilk Olarak bunları yaşıyorsun ve sonra seçimlerini ona göre yapmaya başlıyorsun O da diğer bir zorluk; işsiz kalıyorsun Fakat tüm bunların minimum yaşanacağı yerlerle, en az yaşanacağı kişilerle hedeflemek için direniyorsun, bekliyorsun Şansın yaver giderse ve yeteneğin varsa onunla karşılaşıyorsun O yüzden ben bu söylediklerinizi en aza indirgenmiş şekilde yaşadım Favori de o yolda gidiyor Sizi sevenler bundan böyle başrolde oynamanızı bekliyor Rıza: Ben doğru sürükleyici işlerde neresinde olduğuma ağırlık vermeden oynuyorum Ne şekilde olduğumu sorgulamıyorum İçime sinen işlerde yer alıyorum Bu sebeplerden ötürü işsiz kaldığım zamanlar da oldu Yoklukla terbiyeden daha değerli bir şey yok Mesleki anlamda yokluktan bahsediyorum Başrol olabilir, olmayabilir de Beş dakikalık bir şey de olabilir ama paha biçilmez bir şeydir Küçücük bir şeyle var olabiliyorsam ne mutlu FAVORI’Yİ İZLERKEN AĞLADIM “Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde ağabeyiniz Engin Akyürek Gözde: Kardeşi oynamak güzel Çünkü fazla yakın olduğum bir duygu Siz kardeşinizi birincil izlediğinizde nasıl buldunuz? Rıza: Heyecanlandım natürel Favori, kamera karşı benden daha rahat duruyor Çok beğendim Ben kendimden daha yetenekli buluyorum onu zaten Yelpazesi geniş ve keyifli Yüksek bir enerjisi var dahası ağabeyiyle karşılaştıkları bir sahne vardı, orada bittim, ağladım AĞABEYİME ÇOK GÜVENİYORUM Favori’nin en büyük avantajı, deneyim sahibi bir ağabeyinin olması Ağabeyiniz “Şu rolde oynamanı istemiyorum derse, sözünü dinler misiniz? Rıza: Oynar Favori: Nedenlerini tartışırız tabii Beni ikna ettiği bir nokta olursa kabul ederim Ben onun fikirlerine fazla güveniyorum  

Üst Alt