Son Konu

Vişneli Beyaz Çikolatalı Brownie

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Vişneli Beyaz Çikolatalı Brownie Tanımı İçin Malzemeler

• 3 adet yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 200 gram bitter çikolata
  • 100 gram tereyağı
  • 1 paket vanilya
  • 1 tutam tuz
  • 1 su bardağından bir parmak eksik un
Üzerine;
  • 1 su bardağı dondurulmuş vişne
  • Beyaz çikolata (Veya ceviz)

Vişneli Beyaz Çikolatalı Brownie Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Tereyağını yakmadan eritin. Çikolataları içine ek edin ve uygunca karıştırarak eritin (Bitter çikolata kullanmanızı tavsiye ederim hiç acı olmuyor, şayet sütlü kullanırsanız hem rengi açık olur hem daha şekerli olur şeker oranını düşürmeniz gerekebilir)
  2. Yumurtaları çırpma kabına alıp ve mikserin yüksek bölümünde kısa bir müddet çırpın şekeri ekleyip beyazlaşana kadar güzelce çırpın.
  3. İlk sıcaklığı çıkmış olan çikolata tereyağı karışımını da, yumurtalı karışıma yavaşça ekleyin ve büsbütün karışana kadar çırpın. Son etapta un, tuz ve vanilyayı ekledikten sonra, yalnızca karışacak kadar çok kısa bir mühlet çırpın.
  4. Yağlı kağıdı buruşturup ıslatın fazla suyunu sıkın, küçük uzunluk kare borcama yağlı kağıdı yerleştirip, içine hamuru dökün ve üzerine vişneleri bastırmadan dizin isteğe bağlı beyaz çikolata serpin.
  5. Ben vişneleri yazdan buzluğa koymuştum onları kullandım, buzunun çözülmesini beklemedim. Üzerine ister ceviz kırığı, ister beyaz çikolata serpin.
  6. Önceden 160 derece ısınmış fırında 35-40 dakika pişirin. Bende tam 35 dakikada pişti. Üzeri kabuk tutacak, içi ıslak kalacak. Her fırın farklılık gösterebilir o yüzden denetimli olmak gerek. Afiyet olsun.
Vişneli Beyaz Çikolatalı Brownie Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt