Son Konu

WhatsApp Desteği Sona Erecek iPhone'lar Belli Oldu

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Dünyanın en tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, yeni güncellemeleriyle her geçen gün daha fazla özelliğe kavuşuyor. Lakin uygulamanın güncellenmesi, tıpkı vakitte eski aygıtlar için dayanağın kesileceğinin de habercisi.

WhatsApp’ın yeni sürümlere kavuşmasıyla bir arada uygulamanın boyutu artıyor. Hem bu hem de güvenlik açısından ötürü WhatsApp, eski işletim sistemleri için takviyesini sonlandırmak zorunda kalıyor. Artık bu kervana iki işletim sistemi daha eklendi.

iOS 10 ve iOS 11 için WhatsApp dayanağı sona eriyor

a1df4b40e601a886b7e501113ab0e955b2747ca3.jpeg

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda pek çok eski modeli için takviyesini sonlandırmıştı. Meta’ya ilişkin şirketin bu kere de iOS 10 ve iOS 11 için dayanağı sonlandıracağı ortaya çıktı. WhatsApp ile ilgili sızıntılarıyla tanınan Wabetainfo isimli kaynak, takviyenin kesileceği işletim sistemlerini paylaştığı ekran imgesiyle gözler önüne serdi.

Buna nazaran iOS 10 ve iOS 11 işletim sistemindeki iPhone’lar, 24 Ekim 2022 tarihinden itibaren WhatsApp’ı kullanamayacak. Halihazırda bu işletim sistemini kullanan iPhone 5C ve iPhone 5S, belirtilen tarihte artık tanınan iletileşme uygulamasını kullanamayacak. Lakin iPhone 5S kullanıcıları iPhone 5C kullanıcılarına nazaran şanslı. Çünkü iOS 12 güncellemesi iPhone 5S tarafından desteklendiği için, kullanıcılar bu sürüm sayesinde WhatsApp’ı biraz daha fazladan kullanabilecek.

Wabetainfo tarafından paylaşılan ekran imgesinde, eski iOS işletim sistemi için dayanağın 24 Ekim’de sona ereceği, uygulamayı kullanabilmek için daha yeni bir sürüme gereksinim olacağı ibaresi yer alıyor.

2012 yılında piyasaya sürülen iPhone 5 serisine baktığımızda, iOS dayanağı çokta sona erdi. iOS 12 işletim sistemini alamayan modeller, bu durumdan ötürü 24 Ekim’de WhatsApp’a veda edecek. Şayet bu aygıtlarda WhatsApp’ı kullanmak isterseniz de, daha yeni bir iPhone’a geçmeniz gerekecek. Alışılmış bu, iOS 12 yüklü iPhone 5S kullanıcıları için geçerli değil.

Üst Alt