Son Konu

Yakıt kullanmadan elektrik enerjisi

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ERKE adlı bir firma yakıt kullanmadan elektrik enerjisi üretebileceği bir buluşa sahip olduğunu iddia ediyor

Firma, emekli üst düzey komutanların da katıldığı bir basın toplantısıyla buluşunu anlattı, ancak henüz patenti alamadıkdiyerek buluşunu göstermedi

Buluşu anlatan emekli Tümgeneral Çetin Uğural, bilimsel literatürde buluşumuzu anlatacak bilgi yokdedi

Yaklaşık bir aydır 'Bilimsel Düşüncenin Gücü' sloganıyla merak uyandıran bir kampanya yürüten firma, küresel ısınmayı önleyecek büyük buluşa sahibizdiyerek ortaya çıktı

Konuklar arasında emekli Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, eski Kara Kuvvetleri Komutanı Muhittin Fisunoğlu ve eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş da vardı

Bu iddialı ürünün tanıtımını ERKE Yönetim Kurulu Danışmanı emekli Tümgeneral Çetin Uğural yaptı

Uğural, ürün için patent başvurusu yapıldığını bu sebeble daha fazla ayrıntı veremeyeceklerini söyledi Ancak buluş, konukların da pek aklına yatmadı

Çetin Uğural, gazetecilerin sorularını yanıtlamakta zorlandı ama buluşlarına olan inancında da geri adım atmadı

Emekli Orgenaral Necati Özgen, dinleyici olarak katıldığı toplantıya bir önbilgiye sahip olmadan gittiğini söyledi

Emekli Orgeneral Kemal Yavuz da konu hakkında en küçük bir bilgiye sahip olmadığını, basından bir arkadaşının önerisiyle toplantıya katıldığını belirtti

Diğer komutanların da birbirlerinden bağımsız olarak toplantıya katıldıkları öğrenildi

Emekli Tümgeneral Uğural, yakıtsız elektirik üreten buluşun 2007 yılında piyasaya çıkacağını ve çok pahalı olmayacağını iddia etti

ERKE Araştırmaları ve Mühendislik AŞ ismiyle 1992 yılında kurulmuş Firmanın sermayesi 3 milyon YTL Firmanın yönetim kurulu üyeleri de Sait Ruhi Başaran, Mustafa Naci Öztürk ve Uğur Ayık

kaynak:bilimorg

Üst Alt