Son Konu

Yaşanmış Gercek Aşk Hikayeleri

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Yaşanmış Gercek Kısa Aşk Hikayeleri

LEYLA İLE MECNUN

Mecnun, bir kabile reisinin dualar Linkleri gormek icin uye olun adaklarla dunyaya gelmiş olan Kays adlı oğludur Okulda bir başka kabile reisinin kızı olan Leyla ile tanışır Bu iki genc birbirlerine aşık olurlar Okulda başlayıp gittikce alevlenen bu macerayı Leyla'nın annesi oğrenir Kızının bu durumuna kızan annesi, kızına cıkışır ve bir daha okula gondermez Kays okulda Leyla' yı goremeyince uzuntuden cılgına doner, başını alıp collere gider ve Mecnun diye anılmaya başlar Mecnun' un babası, oğlunu bu durumdan kurtarmak icin Leyla'yı isterse de Mecnun (deli, cılgın) oldu diye Leyla' yı vermezler Leyla evden kacarak, Mecnun' u colde bulur Halbuki o, colde ahular, ceylanlar ve kuşlarla arkadaşlık etmektedir ve mecazi aşktan ilahi aşka yukselmiştir Bu sebeple Leyla' yı tanımaz Babası MecnUn' u iyileşmesi icin Kabe' ye goturur Duaların kabul olduğu bu yerde MecnUn, kendisindeki aşkını daha da arttırması icin Linkleri gormek icin uye olunu Tealaya dua eder: Ya Rab belayı aşk ile kıl aşina beni Bir dem belayı aşkdan etme cuda beniDuası neticesi aşkı daha da coğalır ve butun vaktini collerde gecirmeye başlar Diğer tarafta ise Leyla da aşk ıstırabı icindedir Bir Linkleri gormek icin uye olun sonra ailesi, Leyla' yı İbni Selam isimli zengin ve itibarlı birine verir Ancak, Leyla kendisini bir perinin sevdiğini ve eğer kendisine dokunursa ikisinin de mahvolacağını soyleyerek İbni Selam' ı vuslatından uzak tutmayı başarır MecnUn, colde, Leyla' nın evlendiğini arkadaşı Zeyd' den işitince cok uzulur Leyla' ya acı bir sitem mektubu gonderir Leyla da durumunu bir mektupla MecnUn' a anlatır Kendisini anlamadığından dolayı o da sitem eder Bir muddet sonra MecnUn' un ahı tutarak İbni Selam olur Leyla baba evine doner Bir cok tereddutten sonra her şeyi goze alarak, MecnUn' u colde aramaya başlar Fakat MecnUn, dunyadan elini eteğini cekmiş ilahi aşk yuzunden Leyla'nın maddi varlığını unutmuştur

Leyla, colde MecnUn' u bulduğu halde, MecnUn onu tanımaz Leyla onun erdiğini anlarsa da yine onsuz yaşayamaz Hastalanıp yataklara duşer Kısa zaman sonra da olur MecnUn, Leyla' nın olum haberini oğrenir Gelip mezarını kucaklar, ağlayıp inler; Ya Rab mana cism u can gerekmez Canansuz cihan gerekmezDer, kabri kucaklayarak olur Bir muddet sonra MecnUn' un sadık arkadaşı Zeyd Linkleri gormek icin uye olunsında, Cennet bahcelerinde birbiriyle buluşmuş iki mesut sevgili gorur Bunlar kimdir? diye sorunca, derler ki: Bunlar MecnUn ile onun vefalı sevgilisi Leyla' dır Aşk yoluna girip temiz oldukleri, aşklarını dunya hevesleriyle kirletmedikleri icin burada buluştular

Gercek Bir Aşk Hikayesi

Genc kız feci bir hastalığın pencesinde kıvranıyordu Yaralı kalbi artık bu dunyaya daha fazla dayanamamaya baslamıştı Cok zengin olan ailesi tum gazetelere, kalp nakli icin ilan vermişlerdi

Genc kız feci bir hastalığın pencesinde kıvranıyordu Yaralı kalbi artık bu dunyaya daha fazla dayanamamaya baslamıştı Cok zengin olan ailesi tum gazetelere, kalp nakli icin ilan vermişlerdi Canını feda edecek birini arıyorlardı Genc kız ise hergun hastahane odasında biraz daha solmaktaydı

Yine yalnızdı odasında, gozu yaşlı, boynu bukuk olumu bekliyordu Gozlerini kapadı, bu kucuk odada gozyaşı dokmekten bıkmıştı Yinede engel olamadı pınar gibi cağlayan gozyaşlarına Sevdiği geldi aklına, fakir ama onu seven sevgilisi Hergun aynı şeyleri duşunuyor, anıları bir film şeridi gibi gozunun onunden geciyordu Param yok ama sana verebileceğim sevgi dolu bir kalbim var demişti delikanlı Genc kızda zaten başka birşey istemiyorduSevgiye muhtac biri, sevdiğinin sevgisinden başka ne isteyebilirdi ki Ama olmamıştı işte, dunyalar kadar olan sevgilerinin arasına, o lanet olasıca para girmeyi bilmiş, onları ayırmıştı İşte paranın gecmediği zamanlara gelmişlerdi Ne onemi vardı artık ? Şu son gunlerinde, sevdiği yanında olsa yeterdi

Ayrılıklarından bu yana 5 bitmeyen, cile dolu yıl gecmiştiHer gunu zehir, her gunu husranAma genc kız hep sevgisini yureğinde taşımış, kalbini kimseyle paylaşmamştı Sevdiğini duşundu işte o an Acaba o neler yapmıştı bu kadar sene boyunca Kimbilir kiminle evlenmiş, coluk cocuğa karışmıştı

Gozlerinden bir damla yaş daha damladı kurumuş, bitmiş ellerine Ellerine baktı, bir zamanlar ellerinin, ellerini tuttuğunu hayal edip, her gun saatlerce ellerini seyrederdi En cokta saclarının dokulmesine uzuluyordu Cunku sevdiği opmuş, koklamıştı onları Her bir tanesi koptuğunda, kalbine bir ok daha saplanıyordu Kalbi yine sızlamaya başlamıştı Belki sevdiği yanında olsa, kalbi bu kadar yorulup, veda etmezdi yaşama

Zaten artık olum umrunda değildi genc kızın Sevdiğinden ayrı yaşamanın olumden ne farkı vardı ki Tekrar o geldi aklına Keşke keşke yanımda olsa dedi Son bir kez elini tutsa yeterdi Gozlerini son bir kez opse, rahatca ebediyen gozlerini kapatabilirdi artık Gozleri pınar gibi cağlamaya başladı Sevdiğini son bir kez goremeden olmek istemiyordu Ufakta olsa ondan bir hatırasını almadan bu dunyadan gocmek istemiyordu Oysa sevdiği, kimbilir kiminle beraberdi Kendi sevgi dolu kalbinin kimseyle paylaşmayı duşunmemişti bile, ama acaba o paylaşmış mıydı ? Onun sevgisini silmiş atmış mıydı acaba kalbinden ? İci birden nefretle doldu Ustune buyuk bir ağırlık coktu

Onu duşundukce her dakikasının zehir olması artık cok daha ağır geliyordu genc kıza Olmek istedi, artık yaşamak istemiyordu bu dunyada Ama sevdiğinden bir hatıra almadan olmeyeceğine and icmişti Tekrar gozlerini actı Kimbilir belkide sevdiği onu unutmuştu Bu duşunceler icinde derinliğe daldı

Birden babası girdi odaya, kızına kalp nakli icin bir gonullu bulduklarını mujdeleyecekti Fakat genc kız coktan uykuya dalmıştı Bir meleği andıran masum yuzu, sevdiğinin ozleminden sırılsıklamdı O gece biri gozlerini dunyaya kapadı, genc kız ameliyata alındı Tekleyen ve gorevini yerine getirmeyen kalbi değiştirilmişti 1 hafta sonra tekrar gozlerini actı dunyaya genc kız Ama dunya daha farklı geldi ona Sanki birşeyler eksikti

Aradan aylar gecmiş genc kız artık iyice iyileşmişti Ama icindeki burukluğu bir turlu atamıyordu Sevdiği aklına gelince kalbi eskisinden daha cok sızlıyordu Bir kere, bir kere gorebilsem diye mırıldandı Kalbi yine sızlamaya başlamıştı Yeni kalbi onu iyileştirmişti ama nedense her gece aniden hızlanıyor, onu uykusundan uyandırıyor ve sanki yerinden cıkacakmış gibi atmaya başlıyordu

Genc kız bir anlam veremediği bu durumu doktora anlamış, ama ameliyat kolay değil, bir aydan gecer demişti doktor Aylar gecmişti ama hala aynıydı durum Ciceklerinin yanına gitti Hergun onlarla saatlerce dertleşiyor, zaman zaman ağlıyordu onlarla En cokta kan kırmızısı gulunu seviyordu Cunku kırmızı gulun onun icin yeri apayrı idi Oda genc kızla beraber guluyor, onunla beraber ağlıyordu Onu sevdiği gibi goruyordu genc kız Ve gulunu sevdiğini ilk gorduğunde ona hediye edeceğine dair yemin etmişti Başka turlu paylaşamazdı gulunu kimseyle

Kapı caldı aniden Kapıyı actı ama kimse yoktu Gozu yerdeki beyaz zarfa ilişti Yavasca eğilip zarfı yerden aldı Birden kalbi deli gibi atmaya başladı Ne olduğunu anlayamıyordu Zarfın uzerinde ne bir isim, ne bir adres vardı Zarfı actı, icinden beyaz bir kağıda yazılmış bir mektup cıktı Kalbi daha hızlı atmaya başladı Onun kokusu vardı kağıtta Evet, onun kokusu vardı Yılar yılı ozlemini cektiği, yanında olabilmek icin canını bile verebileceği sevdiğinin kokusu vardı mektupta

Başı donmeye başladı Koltuğuna gecip oturdu yavascaKağıdı actı Ve elleri titreyerek okumaya başladı Sevgilim, senden ayrıldıktan sonra, bir kalbe 2 sevginin sığmayacağını bildiğimden dolayı, ne bir kimseyi sevebildim, nede kimseye bakabildim Her gunum diğerinden daha zor gecti, cunku her gun ozlemin dahada artıyordu Sana kitapları dolduracak kadar şiirler yazdım Her biri diğerinden dahada huzunluydu Yazdım, okudum, ağladım Hergun yazdım, her gun okudum, senelerce ağladım Her gece seni duşundum sabahlara kadar, her gece senin yanında olmayı istedim Ve her gece sensizliğe lanet ettim, uykuları haram ettim kendime, sensiz olmanın acısını gozlerimden cıkardım
Ve bir gun herşeyi değiştirecek bir fırsat cıktı onume Bu fırsatı değerlendirmeyip, kendime haksızlık edemezdim Ve değerlendirdim Senden cok uzaklara gittim, belki seni unuturum diyeAma tam tersi oldu Seni daha cok ozluyorum artık Senden cok uzaklardayım belki, ama yinede seni gormek icin uzaklardan gelebiliyorum Hemde her gece

Seni seviyor, seyrediyor ve eğilip sen uyurken yanağına bir opucuk konduruyorum Bazen gozlerini acıp bakıyorsun, geldiğimi bildiğimi sanıyorum ama yine o tatlı uykuna geri donuyorsun Yarın birbirimizi sevmemizin 6 senesiHep ben geldim şimdiye kadar senin yanına, yarında sen gel olur mu sevgilim Ha, unutmadan, sana hep sozunu ettiğim, kalbime iyi bak olur mu Cunku gozyaşlarımla, adını yazdım ona Seni senden bile cok seven bir sevgi var kalbinin icinde Unutma, kırmızı gulude unutma olur mu Seni Seviyorum Yanıma Gelinceye Kadarda Seveceğim Sevgilin

Üst Alt