Son Konu

Yemelere Doyulmayan Etli Lahana Sarması

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Yemelere Doyulmayan Etli Lahana Sarması Tanımı İçin Malzemeler

• Yarım kilo gram kıyma
  • 3 adet kuru soğan
  • 3 su bardağı pirinç
  • 3 yemek kaşığı domates salçası (2 yemek kaşığı iç harcına katılacak 1 yemek kaşığı sos olarak üzerine sulandırıp dökülecek)
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • Yarım bağ maydanoz
  • Tuz, karabiber, toz kırmızı biber, kimyon, kuru nane ( baharatlar isteğe nazaran )
  • 1 adet büyük lahana ( bardak ölçüsü 200 ml )

Yemelere Doyulmayan Etli Lahana Sarması Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. İlk olarak lahanayı  yapraklarına ayırıp iki üç dakika kadar kaynayan suda haşlıyoruz suya bir tatlı kaşığı tuz attım.
  2. Soğanları yemeklik doğrayalım.
  3. Pirinçi yıkayalım.
  4. Geniş bir kabın içine kıyma,soğan ,pirinç, maydanoz, baharatlar ,sıvı yağ, salça hepsini hoş yoğuralım.
  5. Yapraklarımızı saralım tencerenin tabanına lahana kesimleri serelim sardığımız lahanaları hoş dizelim.
  6. Üzerine biraz sıvı yağ gezdirelim .
  7. 1 yemek kaşığı domates  salçasını sıcak suyla eritip sarmaların üzerine dökelim.
  8. Lahana sarmalarının üzerine çıkana kadar sıcak su koyalım sıcak suyun içine damak tadınıza nazaran tuz atmayı unutmayın.
  9. Sarmaların üzerine tabak kapatıp birinci başta ocak tam açık olsun ,kaynayınca kısık ocakta denetimli pirinçler pişene kadar pişirelim.
Bu materyal listesini yarım ölçekli azaltarak kullana bilirsiniz .ben çok sardım. Tanımımı deneyenlere şimdiden afiyet olsun

Yemelere Doyulmayan Etli Lahana Sarması Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt