Son Konu

Yıldız Holding'de direksiyona Ali Ülker geçti...

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Yildiz%2DHolding%2Dde%2Ddireksiyona%2DAli%2DUlker%2Dgecti%2D%2D231100%2Ejpg

Türk iş dünyası içinde son periyotlarda en çok konuşulan isimlerden biri hiç kuşkusuz Yıldız Holding’in işvereni Murat Ülker.

Murat Ülker, Yıldız Holding İdare Heyeti başkanlığını yeğeni Ali Ülker'e devretti. Ali Ülker uzun yıllardan bu yana holding şirketlerinin idare kurullarında çalışıyordu.

Pekala, yeni lider Ali Ülker kim? Ali Beyefendi, Holding’in ana hissedarlarından Ahsen Özokur’un büyük oğlu. Yani Murat Ülker’in yeğeni. 1969’da doğan Ali Ülker, iş hayatına 1985’te Ülker Besin A.Ş. Kalite Denetim Departmanı’nda stajyer olarak başladı. 

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İş Yönetimi kısmı mezunu olan ve IMD, INSEAD, Wharton ve Harvard´da çeşitli eğitim programlarına katılan Ali Ülker, 2011 yılından bu yana Yıldız Holding İdare Heyeti Lider Vekilliği misyonunu yürütüyordu. 

ALİ ÜLKER KİMDİR?

1969 yılında doğan Ali Ülker, İstanbul Erkek Lisesi’nde eğitim aldıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İş Yönetimi kısmında eğitim aldı. IMD, INSEAD, Wharton ve Harvard’da çeşitli eğitim programlarına katıldı. De Boccard & Yorke Danışmanlık Şirketi ile Şirket İçi Kaizen Çalışması’nda (1992) ve IESC Satış Sistemini Geliştirme ve Şirket İçi Tertip Projesi’nde (1997) yer aldı.

İş hayatına 1985 yılında Ülker Besin A.Ş. Kalite Denetim Departmanı’nda Stajyer olarak başlayan Ali Ülker, 1986-1998 yılları ortasında çikolata üretim tesislerinde ve Atlas Besin Pazarlama A.Ş.’de Stajyer, Satış Yöneticisi, Satış Koordinatörü, Eser Küme Koordinatörü ve Eser Küme Müdürü konumlarında misyon aldı.

1998 yılında Atlas Besin Pazarlama A.Ş.’de, 2000 yılında Perakende Küme Lider Yardımcılığı’na getirilen Ali Ülker 2001 yılında ise Merkez Besin Pazarlama A.Ş.’de Genel Müdürlük vazifesini de üstlendi. 2002 yılında Besin Kümesi Lider Yardımcılığı’na, 2005 yılında ise Ülker Küme Başkanlığı’na atandı. 2011 yılından bu yana Yıldız Holding İdare Heyeti Lider Vekilliği misyonunu yürüten Ali Ülker 29 Ocak 2020’de Yıldız Holding İdare Şurası Lideri oldu.

Pazarlama ve satış alanlarında güçlü bir birikim ve deneyime sahip olan Ülker, inovasyon konusuna özel bir ilgi duyuyor ve Küme içinde bu hususta çalışan grupları destekliyor.

Ülker, gençlere danışmalık yapmaktan keyif alıyor. Açık hava ve tabiatta olmayı ve spor yapmayı seviyor. İngilizce ve Almanca bilen Ali Ülker evli ve 3 çocuk babası.

Üst Alt