Son Konu

YÖK'ten Üniversite Duyurusu: Üniversiteler Tatil mi, Ne Zamana Kadar Tatil, Ne Zaman Açılacak?

habercibotu

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-8edcc47a81ab7d50dcae8def5bcf975026fdd648.jpg

Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı zelzele sonrasında eğitim öğretime orta verildiği duyurulmuştu. YÖK de yükseköğretim kurumlarında eğitime orta verildiğine dair açıklama yapmıştı. Lakin üniversitelerin ne vakit açılacağında dair net bir bilgi bulunmuyordu. YÖK, bugün yaptığı açıklamada üniversiteler hakkında açıklama  yaptı. Pekala üniversiteler tatil mi, ne vakit açılacak, ertelendi mi?

İşte ayrıntılar...

Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı sarsıntıdan sonra üniversitelerin eğitime devam edip etmeyeceği merak konusu olmuştu.

s-f891c17e530051b7f3eb73f5e835e67a2a232923.jpg

Yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki zelzeleler toplamda 10 vilayetimizi etkiledi. Arama kurtarma çalışmaları hala devam ederken bölgede 3 ay süren ve 10 ili kapsayan OHAL ilan edilmişti. Eğitim öğretime birinci olarak bir hafta mühletle orta verildiği açıklanmıştı. Daha sonra yapılan açıklama eğitim öğretime tüm yurtta 20 Şubat'a kadar orta verildiği duyuruldu.

Peki üniversiteler ne vakit açılacak?

s-64e4ce2b8017b957609e66fc057e4dafebca6f74.jpg

YÖK, üniversitelerin de eğitim öğretime orta verdiğini duyurdu. Yapılan duyurda üniversitelerin bahar periyodunun ikinci bir duyuruya kadar ertelendiği belirtildi. Açıklamanın tüm yükseköğretim kurumları için geçerli olduğunun altı çizildi.

YÖK tarafından yapılan açıklama ise şu şekildeydi

s-1426dafd74bc2bf51921833c7a6989f5c446f573.jpg

'Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 günü meydana gelen ve 10 vilayetimizi direkt etkileyen zelzele nedeniyle; bu bölgeden olup başka vilayetlerdeki yükseköğretim kurumlarımızda tahsil gören öğrencilerimizin eğitim ve öğretime katılamayacak olmaları, bu öğrencilerimizden bir kısmının yakınlarının afetten direkt etkilenmiş olmaları, yükseköğretim kurumlarımızdaki başta öğrencilerimiz olmak üzere akademik ve idari işçimizin arama, kurtarma ve yardım faaliyetlerine katılmaları dikkate alınarak, tüm yükseköğretim kurumlarımızda bahar eğitim ve öğretim devrinin açılışı ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir' denildi.

Üst Alt