Son Konu

Yüksek sistem gereksinimli oyunlar #2

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
yuksek-sistem-gereksinimli-oyunlar-2-main.jpg

Grafikleri ve oynanışıyla bizi bambaşka bir boyuta götüren bilgisayar oyunlarının cebimize yansıyan maliyeti de bambaşka bir dünyada oluyor. Her yıl güncellemelerle ağırlaşan oyunların sistem gereksinimleri de doğal olarak artabiliyor. Yüksek sistem gereksinimli oyunlar genelde grafik kalitesinden dolayı bilgisayarları ağlatacak türden oluyor.

Yüksek sistem gereksinimli oyunlar

Eski sistemler için oyun önerilerinde bulunduğumuz serimizden sonra yüksek sistem isteyen, bu kez kalitesiyle çağ atlamış oyunları ele alıyoruz. Gelin o oyunlara yakından bakalım.

Assasin’s Creed Odyssey
yuksek-sistem-gereksinimli-oyunlar-2.jpeg
Assasin’s Creed serisinin en başarılı oyunlarından biri olan Odyssey 2018 yılının grafik kalitesini içerisinde barındırıyor. Mekanikleri ve grafikleri ile kaliteli bir oyun deneyimi vadeden oyunu oynamak için iyi bir sisteme sahip olmalısınız.

Oyunu 1080P yüksek grafik ayarlarında akıcı şekilde oynamak için şu gereksinimler isteniyor:
  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (yalnızca 64 bit)
  • İşlemci: AMD FX-8350 @ 4.0 GHz, Ryzen 5 – 1400, Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 290, NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB VRAM ve Shader Model 5.0 destekli)
  • Depolama: 46+ GB kullanılabilir alan
Grand Theft Auto V
yuksek-sistem-gereksinimli-oyunlar-2-2.jpg
GTA 5 için hem düşük sistem gereksinimli, hem de yüksek sistem gereksinimli demek mümkün. Oyunun optimizasyonunun iyi olması onu herkes için oynanabilir kılıyor. Grafik ayarlarını en yükseğe çekseniz dahi günümüz sistemleri bunun altından kalkabiliyor.

Oyunun önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde:
  • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1 (64 bit zorunlu)
  • İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
  • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan
Rise of the Tomb Raider
yuksek-sistem-gereksinimli-oyunlar-2ff.jpeg
Tomb Raider serisinin unutulmaz oyunu Rise of the Tomb Raider, sistem gereksinimleri ile de unutulmuyor. Serinin hayranları bu oyunu oynamak için iyi bir bilgisayara sahip olmalı.

• İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
  • İşlemci: Intel Core i7-3770K
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 980Ti 2560×1440 or NVIDIA GTX 970 1920×1080
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 25 GB kullanılabilir alan
Red Dead Redemption 2
yuksek-sistem-gereksinimli-oyunlar-2-3.jpg
2018 yılının en çok konuşulan oyunlarından biri de Rockstar Games’in yeni oyunu Red Dead Redemption 2 idi. İlk oyundan sonra muazzam bir başarı yakalayan oyun konsola çıktıktan bir yıl sonra PC platformuna da geldi.

• 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 – April 2018 Update (v1803)
  • İşlemci: Intel® Core™ i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB
  • Depolama: 150 GB kullanılabilir alan
Yüksek sistem gereksinimli oyunlar: Resident Evil 2

yuksek-sistem-gereksinimli-oyunlar-2-34.jpg
Geçtiğimiz yıl Resident Evil 2 oyun gündemine bomba gibi düşmüştü. Uzun yılların ardından yeniden harmanlanan oyun günümüz standartlarında pek hafif sistem gereksinimlerine tabi değil. Bu da onu yüksek sistem gereksinimli oyunlar listesine dahil ediyor.

• İşletim Sistemi: WINDOWS® 7, 8.1, 10 (64-BIT Required)
  • İşlemci: Intel® Core™ i7-3770 or AMD FX™-9590 or better
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 or AMD Radeon™ RX 480 wit GB VRAM
  • Depolama: 26 GB kullanılabilir alan
STAR WARS Battlefront™ II
yuksek-sistem-gereksinimli-oyunlar-2-st.jpg
Star Wars serisi yıllardır beklenen başarıyı sağlayamıyor. Kimi oyuncular bu durumun Star Wars evreninin bir video oyununa çevrilemeyeceğini savunsa da oyunlar grafik anlamında oldukça başarılı. EA Games tarafından yapımı üstlenen oyun sistemleri ağlatacak türden.

• İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10 or later
  • İşlemci: Processor (AMD): AMD FX 8350 Wraith Processor (Intel): Intel Core i7 6700 or equivalent
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Graphics card (AMD): AMD Radeon™ RX 480 4GB Graphics card (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 1060 3GB
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
Yüksek sistem gereksinimli oyunlar: Forza Horizon 4
yuksek-sistem-gereksinimli-oyunlar-2forza.jpeg
Grafikleri ve oynanışıyla yarış oyunları arasında yeni yeni popülerleşen Forza Horizon 4 bugüne kadar çıkan en iyi yarış oyunlarından biri olarak görülüyor. Çok oyunculu desteğinin olması detayı, arkadaşlar arasında bir rekabet oluşturuyor. Oyunun önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde:
  • İşlemci: Intel i7-3820 @ 3.6Ghz
  • RAM: 12 GB
  • İşletim sistemi: Windows 10
  • Ekran kartı: NVidia GTX 970 OR NVidia GTX 1060 3GB OR AMD R9 290x OR AMD RX 470
  • Ekran kartı belleği: 4 GB
Microsoft Flight Simulator 2020

yuksek-sistem-gereksinimli-oyunlar-244.jpeg
Pilotluk eğitiminde dahi oynanan Microsoft Flight Simulator’ın 2020 sürümü çok daha detaylı grafiklerle geliyor. Tam anlamıyla bir simülasyon ortamı yaratmayı amaç edinen oyunda binlerce obje bulunuyor. Bu da onu gerçekten detaylı bir oyun haline getiriyor.

• İşlemci: Intel Core i5-8400 veya AMD Ryzen 5 1500X
  • RAM: 16 GB
  • İşletim sistemi: Windows 10 64-bit
  • Ekran kartı: Radeon RX 590 or GeForce GTX 970
  • Gereken boş alan: 150 GB
  • Ekran kartı belleği: 4GB VRAM
Listemizdeki oyunları nasıl buldunuz? Haftaya hangi oyunları listemizde görmek istersiniz?

Üst Alt