Son Konu

Zafer Çağlayan Kimdir, Hayatı

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Zafer Çağlayan Hayatı
Galibiyet Çağlayan Biyografisi
Mehmet Galibiyet Çağlayan Kim
Başarı Çağlayan Özgeçmişi
Zafer Çağlayan hakkında Bilgi

Mehmet Başarı Çağlayan ( 1957 )

Zafer Çağlayan 1957 yılında Muş'ta doğdu Ailesi önce İzmit'e oradan da Ankara'ya göç etti 1980 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve Alüminyum Inşa Sistemleri sektörüne adım attı

1987 yılındaki Ankara Sanayi Odası seçimlerinde, en genç sanayici olarak, 30 yaşında, Oda Meclisi Üyeliği'ne seçildi 1989 yılında ASO Yönetim Kuruluna, 1991 yılında ise Idare Heyeti Başkan Vekilliğine seçilmiştir 1995 yılında yapılan Ankara Sanayi Odası seçimlerinde en genç ASO başkanı olarak, Idare Heyeti Başkanlığı'na seçildi ve bu görevi 2007 yılına değin devam ettirerek, en uzun zaman başkanlık yapan, ad olmuştur

1957 yılında Muş'ta doğan Zafer ÇAĞLAYAN, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Cihaz Mühendisliği bölümünden 1980 yılında mezun oldu Aynı sene meslek hayatına başladı ve ve Alüminyum Giydirme Cephe sektörüne adım attı 1987 yılında Ankara Sanayi Odası seçimlerinde, en genç sanayici olarak Oda Meclisi Üyeliği'ne seçildi 1989 yılında ASO Yönetim Kurulu Üyesi olan Galibiyet ÇAĞLAYAN 1991 1995 yılları arasında ASO Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak tayin yaptı

Başarı ÇAĞLAYAN, Kasım 1995 tarihinde yapılan seçimlerde en genç ASO Başkanı olarak Ankara Sanayi Odası (ASO) Idare Heyeti Başkanlığı'na seçildi ASO'nun en uzun vakit ödev yapan başkanı olarak 2007 yılına değin bu görevini sürdürmüştür
mehmet başarı çağlayan

Zafer Çağlayan ASO yönetiminde yer aldığı zamanda, Ankara Organize Sanayi Bölgesi'nin oluşumunda ve bu günlere gelmesinde önemli rol oynamış, başkanlığı vaktinde Ankara sanayisine manâlı katkılarda bulunmuştur Başkanlığı esnasında Ankara Sanayi Odası 1997 yılında KOBİ'lerle ilgili çalışmalarından nedeniyle En Başarılı Kuruluşseçilmiştir

1999 yılında yaşanan Ağustos depremi sonrası, Bedelli askerlik ve Yer Sarsıntısı Tahvili önerilerini gündeme getirmiştir Devlet bu çalışmalardan ötürü 1 milyar Alman Markı kazanç elde etmiştir

Başarı Çağlayan'ın ASO Başkanlığı esnasında devlete üstünlük karşılayan öteki çalışmaları; Millet Arazilerinin ve Milletvekili Lojmanlarının Satışı, KOBİ'ler için geliştirdiği Anadolu Yaklaşımı Projesi ve Yöresel En Düşük Aidat uygulamasıdır

Başarı Çağlayan, 1996 1998, 2002 2005 ve 2005 2007 yılları arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı olarak da ödev yapmıştır

Galibiyet ÇAĞLAYAN keza, TOBB Ekonomi Teknoloji Üniversitesi ile TEPAV Türkiye Ekonomi Araştırma Vakfı Mütevelli Heyet Üyesidir

İngilizce bilen Başarı Çağlayan, evli ve iki çocuk babasıdır

22 Temmuz 2007'de Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Ankara milletvekili seçildi TC 60 Hükümet'te Sanayi ve Ticaret Bakanı oldu

Başarı Çağlayan, halen Dış Ticaretten Sorumluluk Sahibi Devlet Bakanlığı görevine devam etmektedir *

Üst Alt