Son Konu

Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir, Hayatı

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Mehmet Başarı Çağlayan Hakkında Data,
Mehmet Galibiyet Çağlayan Kimdir,
Mehmet Galibiyet Çağlayan Biyografisi

Mehmet Galibiyet Çağlayan 1957 yılında Muş ’ta doğan Zafer ÇAĞLAYAN, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Alet Mühendisliği bölümünden 1980 yılında mezun oldu Benzer yıl iş hayatına başladı ve sanayiciliğe adım attı 1987 yılında Ankara Sanayi Odası seçimlerinde, en genç sanayici olarak Oda Meclisi Üyeliği ’ne seçildi Derhal 2 yıl sonra 1989 yılında ASO Yönetim Kurulu Üyesi olan ÇAĞLAYAN, önce muhasip aza, gerisinde da 1991 ’den itibaren 4 yıl süreyle ASO Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atama yaptı

ÇAĞLAYAN, Kasım 1995 tarihinde yapılan seçimlerde en genç ASO Başkanı olarak Ankara Sanayi Odası (ASO) Idare Heyeti Başkanlığı ’na seçildi ASO ’nun en uzun vakit devir yapan başkanı olarak o tarihten beri bu görevi sürdürüyor

Zafer ÇAĞLAYAN ’ın Başkanlığını yaptığı Ankara Sanayi Odası 1997 yılında KOBİ ’lerle ilgili çalışma ve önerilerinden dolayı “En Başarılı Kuruluş seçildi ÇAĞLAYAN, 1999 yılında yaşanan Ağustos depremi sonrası 70 bin kişinin yararlandığı ve devletin 1 milyar Alman Markı gelir sağladığı Bedelli Askerlik, Zelzele Tahvili, Millet Arazilerinin ve Milletvekili Lojmanlarının Satışı, Türk işadamlarına Vize kolaylığı getirilmesi, Yöresel Minimum Ödenti ve 70 bin KOBİ için geliştirdiği ve sonra yasalaşan Anadolu Yaklaşımı projelerini gündeme getirdi Sanayici ve ASO Başkanı olarak, Genel Ekonomi, Üretim, İşsizlik, Sanayi, Ticaret, KOBİ ’ler ve Esnaflar ile ilgili olarak hazırladığı önemli egzersiz, proje ve önerileriyle Türkiye ’nin gelişmesine katkıda bulundu

19961998, 20022005 yılları aralarında ülkemiz özel sektörünün çatı örgütü olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı olarak da ödev yapan ÇAĞLAYAN, aynı göreve 2005 Mayıs ayında 2005 dönemi için baştan seçildi

Zafer ÇAĞLAYAN hem, TOBB ETÜ (TOBB Ekonomi Teknoloji Üniversitesi) ile TEPAV Türkiye Ekonomi Araştırma Vakfı Mütevelli Heyet Üyesidir

ÇAĞLAYAN, evli ve iki çocuk babasıdır *

Üst Alt