Son Konu

Zeynep Gamze Özçelik yıllar sonra ilk kez katıldı! Başkan Erdoğan'ı kırmadı Afrika'dan döndü

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
zeynep_gamze_ozcelik_yillar_sonra_ilk_kez_katildi_baskan_erdogani_kirmadi_afrikadan_dondu_1650179665_6874.jpg

Yıllar önce oyunculuğu bırakarak hayatını tamamen maneviyata yönlendiren Zeynep Gamze Özçelik, bir yardım kuruluşu kurarak buradan milyonlara ulaşmaya başladı. Bu yüzden ekranlardan uzak durma kararı alan Özçelik, son olarak Ramazan ayı için 23 ülkedeki yetimlerin sofralarını boş bırakmamayı hedefledi. Programına Başkan Erdoğan'ın iftar daveti üzerine ara verdi.

39 yaşındaki Gamze Özçelik, bundan yaklaşık 5 yıl önce oyunculuğu bıraktı. Son olarak Mehmetçik Kul'ül Amare'de oynayan Özçelik, bu süreçte maneviyatını engellediği için kariyerini noktaladı. O yıllarda alt yapısını kurduğu yardım derneğine tamamen yoğunlaşan Özçelik, sosyal medyadan hayranlarından sürekli dualar istedi.

YxkPU_1650180580_9848.jpg
zeynep gamze özçelik

2018 yılında ise yaşamını tamamen değiştiren o adımı atıp tesettüre girdi. Adının başına da Zeynep ismini ekletti. Bir röportajında "Allah'ın ayetini taşıma şerefine eriştim" şeklinde konuşan Özçelik, televizyona dair hiç bir programa katılmama kararı aldı.

nPqaL_1650180607_3099.jpg
zeynep gamze özçelik

Yaşadığı süreci ise anlatmak istemeyen Özçelik, tüm zamanını dünyadaki yoksul ve fakirlere ayırdı. Özellikle Afrika'da su kuyuları açarak başladığı projelerine daha sonra yardım kolileri, okul ve oyun parklarını ekledi. Afganistan'dan, Tayland'a kadar birçok ülkeye ekibiyle beraber gitti.

M3I5i_1650180644_8656.jpg
zeynep gamze özeçlik

Her yıl Ramazan ayında artırdığı ülke sayısını bu yıl 23'e çıkartarak "iftarsız sahursuz kimse kalmasın" hedefiyle yollara düştü. Son olarak Gazze'ye giden Özçelik, bir gün ara verip Türkiye'ye döndü.

VLZdg_1650180668_7915.jpg
zeynep gamze özçelik

Özçelik, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın Dolmabahçe Saray'ındaki iftar davetine katıldı. İftar yemeği öncesi projeleri hakkında Emine Erdoğan ile uzun uzun konuşan Özçelik, sonrasında yeniden yollara düştü. 

2KCuJ_1650180691_5385.jpg
zeynep gamze özçelik ve emine erdoğan

Üst Alt