Latest Thread

Cumhurbaşkanlığı'nın yeni Maybach'leri Meclis gündeminde

bilgisayarci

Yeni Üye
Mesajlar
13,616
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yaş
93
Kulliyeye%2D4%2DMercedes%2DMaybach%2Ddaha%2Dgeliyor%2D225053%2Ejpg

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, cumhurbaşkanlığının talebi üzerine Almanya’dan dört adet yeni, özel donanımlı lüks araç alındığı savını Meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Karabat iktisattaki krize karşın cumhurbaşkanlığının tasarruf konusunda hiçbir adım atmadığını, bilakis ‘israfta yeni rekorlara imza attığını’ savundu: 

“Alındığı argüman edilen araçların her birinin piyasa pahası 12 milyon liranın üzerinde. Bunların ultra lüks ve özel donanımlı olduğu dikkate alındığında fiyatlarının daha da artacağı açık.”

Cumhurbaşkanlığı 2019 yılı bütçesinde güvenlik tedbirli alınabilecek binek araç sayısını iki adet olarak belirlendiğini hatırlatan Karabat, Meclis’e sunduğu önergede Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması isteğiyle şunları sordu: 

-Cumhurbaşkanlığı makamınca dört adet özel imal araç alındığı savı hakikat mudur? Gerçek ise bu araçların sayısı ve piyasa pahası ne kadardır?

-Cumhurbaşkanlığı tarafından son iki yılda satın alınan araç sayısı kaçtır? Bunların markaları ve alındıkları ülkeler hangileridir? Bu araçların toplam piyasa kıymeti ne kadardır?

-Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan toplam makam aracı sayısı kaçtır? Bunların kaçı direkt Cumhurbaşkanı tarafından, kaçı öbür işçi tarafından kullanılmaktadır?
 

Yazar: bilgisayarci
Makale Başlığı: Cumhurbaşkanlığı'nın yeni Maybach'leri Meclis gündeminde
Kaynak URL'si: Türkiye'nin Forum Platformu!-https://bilgilihocam.com
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak gösterilmek kaydıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarın izni olmadan makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.
Bitcoin (BTC) Nedir?
Bitcoin, Satoshi Nakamoto adını kullanmış bilinmeyen bir kişi veya grup tarafından 2008'de icat edilmiş bir kriptoparadır. 2009'da bir açık kaynak kodlu yazılım olarak piyasaya sürüldüğünde kullanılmaya başlandı. Vikipedi
SEO NEDİR?
SEO NEDİR?
Seo Nedir? Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen Seo, sosyal medyada yer alan web sitelerin ücretsiz bir şekilde öne çıkmalarını sağlayan bir sistemdir.
Üst