Son Konu

Evde siyah zeytin nasıl yapılır?

moderatör

Super Mod
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Siyah zeytin yapımı evde nasıl yapılır?​

zeytinler süzgeçte güzelce süzülsün… Zeytinler süzüldü.. şimdi zeytini kuracağınız bidona zeytinleri güzelce doldurun üstüne diğer malzemeleri,tuz,şeker,zeytinyağ ve sıkılmış limon suyunu ekleyin.. Bidonun ağzını sıkıca kapatın.Bidonu tezgaha yan yatırın ve 5 dakika kadar bidonu ileri geri sallayın..

Evde siyah zeytin nasıl Tatlandirilir?​

Zeytinlerin üzerine birer çay bardağı kadar sirke ve kaya tuzu ekleyerek lezzetlenmesi için önemli bir adım atabilirsiniz. Bunların yanı sıra tercihe göre bir miktar ayçiçeği yağı ya da zeytinyağı ve limon da ekleyebilirsiniz.

5 litrelik bidona siyah zeytin nasıl kurulur?​

Zeytinler şişeye doldurulur ara ara tuz serpilir. Sıvı yağ, sirke, şeker de ilave edilip kapağı sıkıca kapatılır ve çalkalanır. Mutfağa gidip geldikçe tekmelenir, işkence edilir 1, 5 2 ay bu işlem devam eder. Zeytinler suyunu salıp tuzlar erir. 2 ay sonra zeytinler tatlanmaya başlayacaktır.

5 kg siyah zeytine ne kadar tuz konur?​

Zeytinleri pet şişelere ya da kavanozlara aktarırken ise 5 kg zeytine 1 çay bardağı kadar kaya tuzu ilave etmeye özen göstermelisiniz. Ekleyeceğiniz bu tuz, hem zeytinlerin lezzetlenmesini hem de çok daha uzun süre bozulmadan kalmasını sağlayacak, kolay kolay yumuşamayacaklardır.

3 kg siyah zeytine ne kadar tuz konur?​

Herkesin kendine ait bir ölçüsü var ben 1 kilo hatta 1 kilo 100 gram siyah zeytin için 3 yemek kaşığı kaya tuzu kullandım. Bu ölçü damak tadıma oldukça uygun, siz bir kilo için 100-150 gram tuza kadar çıkabilirsiniz ama yemeden önce illaki 1 gece suda bekletmelisiniz.

3 kilo zeytine ne kadar tuz atılır?​

Yeşil Zeytin Tatlandırma Tarifi İçin Malzemeler

1. 3 kilo yeşil zeytin.
  2. 5 litrelik su sişesi ya da cam kavanoz.
  3. Su.
  4. 3 yemek kaşığı kaya tuzu.
  5. 1 tatlı kaşığı limon tuzu.
Oct 13, 2017

Siyah zeytin en kolay nasıl tatlandırılır?​

Kahvaltılık Siyah Zeytin Tatlandırması (Sallama Ve Yuvarlama Usulü) Tarifi Nasıl Yapılır? Çatallanan zeytinleri şeffaf bidonlara bırakalım. Üzerine üç yemek kaşığı iri tuz bırakıp ağzını kapatın ve ister yere ister masanın üzerine bırakıp günde en az üç dört kere ya sallayın yada yerde yuvarlayıp bırakın.

Üst Alt