Latest Thread

EPDK, Shell hakkında manipülasyon yapmaktan soruşturma açtı

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Mesajlar
13,518
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yaş
33
EPDK%2Ddan%2DShell%2Dhakkinda%2Dsok%2Dsorusturma%2D225206%2Ejpg

EPDK, Shell Petrol AŞ hakkında, bayilere talep ettikleri akaryakıtı vermediği yahut hudutlu ölçüde verdiği argümanıyla soruşturma başlattı.

Güç Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), Shell Petrol AŞ hakkında, bayilere talep ettikleri akaryakıtı vermediği yahut sonlu ölçüde verdiği teziyle soruşturma başlatıldığı bildirildi.

EPDK'den yapılan açıklamada, hiçbir dağıtım şirketinin hür piyasa şartlarında belirlenen akaryakıt fiyatları üzerinden manipülasyon yapmasına ve tüketiciyi mağdur etmesine müsaade verilmeyeceği belirtildi.

Kurumun, piyasa faaliyetlerini bozacak bu tip teşebbüslerle ilgili gerekli adımları atmakta tereddüt göstermeyeceği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kurumumuz tarafından, 17 Eylül 2019'da Shell Petrol AŞ'nin, rastgele bir arz zahmeti yaşamamasına karşın bayilerinin istediği akaryakıtı vermediği ya da çok hudutlu ölçüde verdiği gelen şikayetler doğrultusunda tespit edilmiştir. Shell Petrol AŞ ile ilgili soruşturma süreci başlatılmış olup gerek görülmesi halinde cezai süreç uygulanacaktır."Açıklamada ayrıyeten tek bir şirketten kaynaklanan bu olayın tekrarlanmamasının akaryakıt piyasasının sağlıklı işleyişi açısından büyük kıymet taşıdığı belirtildi.

İSMİ NE OLURSA OLSUN TAVİZ YOK

EPDK’nın mevzuya ait açıklamasında şu sözlere de yer verildi:

“İsmi ne olursa olsun, hiçbir dağıtım şirketinin özgür piyasa şartlarında belirlenen akaryakıt fiyatları üzerinden manipülasyon yapmasına ve tüketiciyi mağdur etmesine müsaade verilmeyeceği bilinmelidir. Güç Piyasası Düzenleme Kurumu piyasa faaliyetlerini bozacak bu tip teşebbüslerle ilgili gerekli adımları atmakta tereddüt göstermeyecektir.”
 

Yazar: teknolojiuzmani
Makale Başlığı: EPDK, Shell hakkında manipülasyon yapmaktan soruşturma açtı
Kaynak URL'si: Türkiye'nin Forum Platformu!-https://bilgilihocam.com
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak gösterilmek kaydıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarın izni olmadan makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.

Benzer konular

Bitcoin (BTC) Nedir?
Bitcoin, Satoshi Nakamoto adını kullanmış bilinmeyen bir kişi veya grup tarafından 2008'de icat edilmiş bir kriptoparadır. 2009'da bir açık kaynak kodlu yazılım olarak piyasaya sürüldüğünde kullanılmaya başlandı. Vikipedi
SEO NEDİR?
SEO NEDİR?
Seo Nedir? Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen Seo, sosyal medyada yer alan web sitelerin ücretsiz bir şekilde öne çıkmalarını sağlayan bir sistemdir.
Üst