Son Konu

Ferdi Tayfur bir anda dünya gündemi oldu! Ferdi Tayfur kimdir?

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ferdi_tayfur_bir_anda_dunya_gundemi_oldu_ferdi_tayfur_kimdir_1579337689_9316.png

Devletimizin bedelli sanatkarlarından Ferdi Tayfur dün bir anda Twitter'da yerküre gündemine oturdu. Herkes Ferdi Tayfur'un vefat ettiğini düşünürken meğer gerçek çok farklıymış. Pekala Ferdi Tayfur'a ne oldu? Ferdi Tayfur kaç yaşında? İşte soruların cevabı:

YouTube hesabında 12 milyona yakın takipçisi bulunan dünyaca ünlü YouTuber Casey Neistat'ın dün Spotify hesabı çalındı. Çalan kişi çalma listeleri Ferdi Tayfur müzikleriyle dolduruldu. Bu da ünlü müzikçiyi bir anda toplumsal medyanın gündemine oturttu.

tEzfy_1579338390_9032.jpg

Spotify hesabının çalındığını Twitter hesabı üzerinden duyuran Neistat, içerisinde Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Nadide Sultan, Ahmet Kaya ve Sezen Aksu üzere pek çok ünlü ismin olduğu çalma listesinin bir ekran manzarasını de paylaşarak reaksiyon gösterdi. Açıklamada şu sözleri kullandı: "Hey Spotify yardım et! Eminim ki birisi benim hesabımı çaldı. Tüm çalma listelerim ve her şey gitti. Başkaca (hesabımı ele geçiren kişinin müzik zevkine laf etmek istemiyorum) bu olağanda dinlediğim müzik çeşidi değil." 

oAn8E_1579338959_2092.jpeg

FERDİ TAYFUR KİMDİR?

15 Kasım 1945 doğumlu olan Ferdi Tayfur, Adana yerküreye gelmiş. Türk ses sanatkarı, besteci, kelam müellifi ve film oyuncusu olan Ferdi Tayfur, yekunda dokuz kere Altın Plak Armağanı aldı.  Müzik yerküresinde ‘‘Ferdi Baba’’ olarak tanınan usta sanatçı, 1993 yılından itibaren Show TV'de "Yetiş Emmioğlu", 2009 yılında da Kanal 7'de "Boynu Bükük Şarkılar" programının sunuculuğunu yapmıştır. Ferdi Tayfur, "Yağmur Durunca", "Şekerci Çıkağı" ve "Bir Devranlar Ağaçtım", "Paraşütteki Çocuk" kitaplarının da müellifidir.

Üst Alt