Son Konu

Babasının Boğduğu 10 Yaşındaki Hüseyin'in Annesi: 'Bensiz Yatamaz, Toprak Soğuk Olur'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-499f3563d1d72d5328afbb6e66476fdd78b8b805.jpg

Konya'da apartman vazifelisi İsmail Kılınçer'in (32) elleriyle boğduğu oğlu Hüseyin Kılınçer'in dayısı Muhammet Atçeken, ''Görüştüğümüzde olağan konuşuyordu. Ruh sıhhati bozuk değil. Ruh sıhhati bozuk bir insan o biçimde rahat rahat konuşamaz. Ablam, iki gündür oğlunun mezarını ziyaret edip, 'Bensiz yatamaz. Toprak soğuk olur' diyor" dedi. 

Olay, geçen pazartesi saat 19.00 sıralarında, merkez Karatay ilçesi Büyük Sinan Mahallesi Kalemkar İlyas Sokak'taki sitede meydana geldi. Apartman vazifelisi İsmail Kılınçer, eşi Rabia Kılınçer’i (31) pazara gönderdikten sonra oğlu Hüseyin Kılınçer’i yere yatırıp, bacaklarının ortasına alarak, elleriyle boğdu. Konuttan çıkıp, kapıyı kilitleyen Kılınçer, polisi arayarak, 'Ben birini öldürdüm' diye ihbarda bulundu. İhbar üzerine konuta gelen polis grupları, cansız vücuduyla karşılaştığı Hüseyin Kılınçer’in, İsmail Kılınçer’in oğlu olduğunu belirledi. Hüseyin Kılınçer’in cansız vücudu, otopsi için Konya Kent Hastanesi’ne kaldırıldı. Hüseyin'in cenazesi, yapılan otopsinin akabinde dün Ilgın ilçesi Çiğil Mahallesi'nde toprağa verildi.

"Bensiz yatamaz"

Yeğeni Hüseyin Kılınçer'in mezarı başına gidip dua eden Muhammet Atçeken, ablası Raiba Kılınçer'in yaşananlar karşısında yıkıldığını belirtti. Atçeken, ablasının, iki gündür oğlunun mezarını ziyaret edip, 'Bensiz yatamaz. Toprak soğuk olur' dediğini anlattı.

'Polis olmak istiyorum'

Ailecek hayatlarının karardığını ve zahmetle ayakta durabildiklerini belirten Atçeken, Hüseyin Kılınçer'in, olaydan 1 gün evvel sohbet ettikleri sırada polis olmayı çok istediğini söz ederek, ''Yeğenimle bir gün evvel konuşmuştuk. 'Polis olmak istiyorum. Suçluları yakalamak istiyorum' diyordu'' dedi.

"Ruh sıhhati bozuk değil"

İsmail Kılınçer'in ruh sıhhatinin yerinde olduğunu ve daima görüştüklerini belirten Atçeken, ''Görüştüğümüzde olağan konuşuyordu. Ruh sıhhati bozuk değildi. Ruh sıhhati bozuk bir insan o biçimde rahat rahat konuşamaz. Bildiğimize nazaran borcu, sıkıntısı var, tamam fakat ödenir borç. Herkesin borcu var.  Şu an da sokağa çıkıp sorsan, borcun var mı diye birçok kişinin borcu vardır.  Ödenmeyecek borçlar da değil. Benimle çok rahat konuşmuştu. Ben de ne kadar borcu varsa takviye olacağımı söyledim ve takviye de oluyorduk'' diye konuştu.

Üst Alt