Son Konu

'Zeytin çekirdeğini yutun'

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Dr Özgönül, zeytinin kendisini yiyin, yağını için, yaprağını akarsu gibi demleyin, çekirdeğini yutun ve sindirim sisteminizi zinde yapın, dedi

Zeytinin siyahının, yeşilinin hepsinin kahvaltı sofralarında baş tacı olduğunu gösteren Dr Fevzi Özgönül, “Natürel yalnızca kahvaltıda tüketmiyoruz Zeytinin yağını da yemek yemek yaparken de kahvaltıda da ekmeğimizi bandırarak da, hatta bardağa koyup içerek de kullanabiliriz Zeyinyağı kullanımı bu kadarla da bitmez Kozmetikten hap sanayiine değin çok geniş bir alanda kullanımı vardır Sabun yapılıp ayrıca cildimizi keza de saçımızı korur, canlandırır
Ezber bozan açıklamalarıyla belli Dr Fevzi Özgönül, “Nasıl badem, ceviz ve fındığı yiyor ve güçleniyorsak zeytinin çekirdeğini de yutarak mide yanmalarınızı azaltın, bağırsaklarınızı güçlendirip kabızlığınızı ortadan kaldırın Zeytin çekirdeği yapısı bol selüloz içerdiği için serttir, çiğnenerek yenilmez ama bu selülözik maddeyi, sindirim enzimleri ve mide asidi kolaylıkla eriterek içerdiği paha biçilmez ve bir zeytin ağacının gücünü barındıran özünü ortaya çıkarabilir dedi
Zeytin çekirdeğinin sahip olduğu bu özün mide yanması olan kişilerde mide iç yüzeyini güçlendirerek yanmaları azaltacağını kaydeden Dr Fevzi Özgönül, şöyle konuştu:
“Bağırsağın güçlenmesini sağlayarak kabızlık probleminde yardımcıdır Sindirim sistemini konu alan bir fazla rahatsızlığı da giderdiği araştırmalarda saptama edilmiştir Sabahleyin kahvaltı sırasında yutulan 12 zeytin çekirdeği, en azından selülozu eriten enzim aktivasyonunu sağlayarak sindirim sistemini güçlendirecek ve böylece selüloz içeren bir çok yiyeceğin de sindirimini kolaylaştıracaktırZeytin çekirdeğinin yutulması nedeni ile hasar görüldüğüne dair tıbbi bir araştırmaya ben rastlamadım böylece bende takriben 3 aydır haftada 34 gün 23 zeytin çekirdeği yutuyorum Yuttuğum bütün zeytin çekirdeklerinin de sindirim sistemimde eridiğini hissediyorum

Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirnicealem üyesi olmak için tıklayınız

Üst Alt