Son Konu

Eşine Sokak Ortasında Kurşun Yağdıran Koca: 'İki Sene Yatar, Çıkarım'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-f014ec83f7e85d6de5c5a6fb2f5c5f4f0ced5705.jpg

Boşanma kademesinde olduğu Samet Keyifli tarafından küçük kızının gözleri önünde 5 kurşunla vurulan Sabiha Keyifli yaşadığı dehşeti anlattı: “İlk ateş ettiğinde vuruldum, yere düştüm. Daha sonra ateş etmeye devam etti. ‘Seni öldürsem iki sene yatar çıkarım. Herkes çıkıyor’ dedi.”

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine nazaran, İstanbul Şişli, Feriköy’de yaşayan Samet Memnun ile Sabiha Keyifli, 8 yıl evvel evlenmişti. Sabiha Keyifli aile içi şiddet nedeniyle 1.5 yıl evvel eşine boşanma davası açtı. Mahkeme 5 yaşındaki kızlarının velayetini süreksiz olarak annesine verdi ve haftada bir gün babasıyla görüşmesini kararlaştırdı. Samet Memnun geçtiğimiz pazar günü kızıyla buluştu.

Evvel tokat sonra kurşun

Mahkeme kararına nazaran saat 18.00’de annesine teslim etmesi gerekiyordu lakin teslim etmedi. Sabiha Keyifli telefonla arayıp kızını sordu.

Samet Memnun saat 21.00 sıralarında kızıyla birlikte Sabiha Mutlu’nun meskenine geldi. Samet Keyifli kızını almak için kapının önüne inen Sabiha Mutlu’yu, “Sen bu saatte kızımı niçin istiyorsun” diyerek tokatladı. Daha sonra da silahını çıkartarak bir el ateş etti. Bacağından vurulan Sabiha Keyifli yere yığılınca Samet Memnun tetiği peş peşe çekmeye devam etti. Sabiha Memnun iki bacağı ve sağ elinden 5 kurşunla yaralandı. Samet Keyifli kaçarken, Sabiha Keyifli hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Poliste çok sayıda cürüm kaydı olan Samet Memnun birkaç saat sonra polis grupları tarafından yakalandı. Nöbetçi mahkeme tarafından da tutuklandı.

"Öldürülmekten korkuyorum"

Hastanedeki tedavisi devam eden ve sakat kalma ihtimali bulunan Sabiha Memnun yaşadıklarını şöyle anlattı: “Beni kızımın yanında tekraren dövdüğü için boşanma davası açtım. Daha sonra tehdit etmeye başladı. Geçtiğimiz yıl arabadayken bana ateş etti, vefattan döndüm. Bu defa de öldürmeye gelmişti. Evvel tokat attı, sonra ateş etti. Ben yere düştükten sonra da ateş etmeye devam etti. Bir taraftan ateş edip, bir taraftan da ‘Devlet benim. Bana kimse ceza veremez. Devlet bana ne yapacak? Seni öldürsem iki sene yatar çıkarım. Herkes çıkıyor’ diye bağırıyordu. Öldürülmekten korkuyorum. Bayanlar öldüğü vakit sahip çıkmanızın bir manası yok. Ben öldükten sonra 100 yıl ceza alsa ne olacak?”

Üst Alt