Son Konu

Hadi Özışık'tan Veyis Ateş'e 'Mesleği Bırak' Çağrısı!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-f2788aa4b7ffc6db00e3ce547d37b6e4f9bad7e1.jpg

Hata örgütü başkanı Sedat Peker’le samimi sohbetleri ortaya çıkan Haydi Özışık, tehdit ve şantaj teziyle gündem olan Veyis Ateş'e davet yaptı: "Söyleyecek kelamın yoksa meslektaşlarından özür lisana ve mesleğe veda et."

İnternethaber Yayın Kümesi İdare Heyeti Lideri Haydi Özışık, ''Perde Arkası'' programında, cürüm örgütü önderi Sedat Peker ile kara para aklama cürmünden hakkında tutuklama kararı bulunan ve yurt dışına kaçan SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın Habertürk TV sunucusu Veyis Ateş'e yönelik savlarını kıymetlendirdi.

Özışık, Veyis Ateş'i hakkındaki argümanların gündeme gelmesinin akabinde tekraren aradığını lakin Ateş'in konuşmadığını söyledi. Özışık, şöyle devam etti:

"Habertürk idaresinin talebine karşın sessiz kalmayı tercih etti. Hürmet duydum, pekala dedim, sen bilirsin dedim. Lakin hala birebir görüşteyim. Yoksa bir açığı kaydı kuydu olmadığına inanıyorsa Veyis’in çıkıp konuşması gerekiyor. Veyis konuşmadığı sürece hem kendine hem de çalıştığı kuruma yani Habertük’e ziyan verecektir. Zati Fatih Altaylı’nın son yazısından sonra bana nazaran konuşması kural oldu. Orta yerde bir ses kaydından bahsediliyor. Bir şantajdan bahsediliyor. 10 milyon euro argümanları karşısında susmak tahlil değil. Veyis’in çıkıp konuşması lazım."

"Ne olmuşsa dosdoğru anlat"

"Yapmazsa bu savları çürütmezse sessiz kalmaya devam ederse bu işin altından kalkamaz. Dahası ve en kıymetlisi şayet Veyis Ateş susmaya devam ederse maalesef Türkiye’de bir daha gazetecilik yapamaz"  diyen Özışık, "Zaten Veyis bu açıklamayı yapmazsa bugün olmazsa yarın ya Sezgin Baran Korkmaz o açıklamayı yapacak. Ya da elimde kaydın var diyen Sedat Peker o ses kaydı ya da neyse o kaydını yayınlayacak. O yüzden Veyis’e sesleniyorum. Çık konuş kardeşim. Ne olmuşsa dosdoğru anlat. Ha benim söyleyecek kelamım yok diyorsan o vakit yapacağın diğer bir şey var. Onu da esasen sen biliyorsun. Meslektaşlarından özür dilemek ve bu mesleğe veda etmek" tabirlerini kullandı.

Soylu'ya davet

Özışık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisi ve kardeşi Süleyman Özışık için hiç vakit kaybetmeden hata duyurusunda bulunduğunu hatırlatarak, bu husus ile ilgili de hata duyurusunda bulunulmasını gerektiğini söz etti.

Ne olmuştu?

Gazeteci Haydi Özışık'ın ismi organize hata örgütü önderi Sedat Peker ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ortasında "arabulucu" olduğu teziyle gündeme gelmişti. Özışık'ın bu iddiayı kesin bir lisanla yalanlamasının akabinde Sedat Peker, Özışık ile yaptığı imajlı görüşmenin kaydını paylaşmıştı. Görüntüde Peker ile Özışık'ın samimi sohbeti dikkat çekmiş, Özışık'ın İçişleri Bakanı Soylu ile görüşenin kardeşi Süleyman Özışık olduğunu söylediği görülmüştü.

İçişleri Bakanı Soylu, "arabuluculuk" argümanlarını yalanlamış ve Özışık kardeşler hakkında cürüm duyurusunda bulunmuştu.

Peker'in görüşme kaydını yayınlamasının akabinde TV100 Haydi Özışık'ın programına son verirken, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti de üyelikten çıkarmıştı.

Üst Alt