Son Konu

8 Yıl Önce Çöpe Attığı SIM Kartı Başına Bela Açtı: Ağır Ceza'da Dolandırıcılıktan Yargılanıyor!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-6c5e3e6003e7705070ec2bad59559a881243d58c.jpg

Bursa’da 8 yıl evvel sim kartını kırıp çöpe atan vatandaş, ağır ceza mahkemesinde dolandırıcılıktan yargılanıyor.

Osmangazi ilçesinde yaşayan evli ve ve 2 çocuk babası Mehmet Emin Kılınç, 8 yıl evvel kontörlü sim kartını kullanmadığı için kırıp çöpe attı. Kapatılmayan numarayı ele geçiren telefon dolandırıcıları, insanları arayarak yüklü ölçüde vurgun yaptı. Bu işlerden haberi olmayan M. Emin Kılınç, karakola söze çağrılmasıyla neye uğradığını şaşırdı. Tabiri ve imza sirküleri alınan vatandaş özgür bırakıldı. Kılıç, karakoldan çıkar çıkmaz çizgisini kapattırdı.

Sınırından çok sayıda dolandırıcılık kabahati işlendi

Daha sonra telefon dolandırıcıları farklı bir operatörden yeniden Mehmet Emin Kılınç ismine birebir numarayı çıkartarak dolandırıcılığa devam etti. Her kezinde karakola gidip söz veren vatandaş, bu vakte kadar 4 kere tabire çağrıldı ve hakkında dolandırıcılık gerekçesiyle dava açıldı. Kılınç, Adıyaman 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanıyor. Sınırından çok sayıda dolandırıcılık cürmü işlenen Kılınç, her gün karşısına çıkan yeni bir suçlamayla karşı karşıya kalıyor. Ne yapacağını şaşıran vatandaş hatasız olduğunu her fırsatta lisana getiriyor.

'Her geçen gün karşıma yeni bir dava çıkıyor'

Bütün bunların kullanmayıp çöpe attığı sim kartından sonra başladığını söz eden Mehmet Emin Kılınç, "8 yıl evvel bir telefoncudan kontörlü sınır aldım. Bu aldığım çizgisi bir müddet kullandıktan sonra sim kartını çıkartıp çöpe attım. 2018 yılında benim bu çöpe attım çizgimden dolandırıcılık yapıldığı gerekçesiyle karakola tabire çağrıldım. Sonra gidip bu sınırı kapattım. Bu çizgisi farklı operatörlere taşıyarak dolandırıcılık yapmaya devam etmişler. 4 kere karakola söz vermeye gittim. Her kezinde benim imza sirkülerimi aldılar ve hür bıraktılar. En son Adıyaman’dan birini 11 bin lira dolandırmışlar. Bu dolandırıcılığı da benim telefonla yapmışlar. Bu dolandırıcılığı yapan şahıslar yakalandı. Beni tanımadıklarını sözlerinde belirtmişler. Her geçen gün karşıma yeni bir dava çıkıyor. Artık ağır cezada yargılanıyorum. Bir sim karttan başıma gelmeyen kalmadı. Ben hatasızım. İki çocuğum var. Her an tutuklanacağım kaygısıyla yaşıyorum. Yetkililerden yardım bekliyorum" dedi.

Üst Alt