Son Konu

Uğur Dündar Yılmaz Özdil'e İsyan Etti: 'Nasıl Gitti Elin O Tweete, Cenazeme Bile Gelme'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-511ba5bd9128ae71da39f681d2a889879be20b7f.jpg

Sözcü gazetesi muharriri Yılmaz Özdil'in 'Artı Bir' tezi üzerine Özdil ile Uğur Dündar canlı yayında birbirine girdi. Dündar, kendisini en yakından tanıyan isimlerden birinin Özdil olduğunu tabir ederek, “Yazıklar olsun sana, o tweeti nasıl paylaştın” dedi

Sözcü gazetesi muharriri Yılmaz Özdil, SBK Holding'in sahibi iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın ABD’nin isteği üzerine Avusturya’da tutuklanmasına ait dikkat çeken paylaşımlar yaptı.

Twitter'dan yaptığı açıklamada Özdil, Sezgin Baran Korkmaz'ın kimi gazetecileri satın aldığını ve bu gazetecilere ilişkin bir listenin ABD'de görülen dava iddianamesinde yer aldığını söyledi.

Özdil, paylaşımlarında şu tabirleri kullandı:

"Dürüst ve muteber (!) araştırmacı gazetecilerin SBK aşına su katmak istemem ancak, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor... Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor! SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum ancak söylemem demedim, bilakis açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor... Dürüst ve sağlam (!) araştırmacı gazeteciler niçin bu konudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?"

İki ismin arbedesi, Artı 1'in kuruluşuna ait iması nedeniyle çıktı.

Dündar, kendisini en yakından tanıyan isimlerden birinin Özdil olduğunu tabir ederek, “Yazıklar olsun sana, o tweeti nasıl paylaştın” dedi. 

Dündar şunları söz etti:

"Biri bana Yılmaz Özdil’i sorsa ‘Yılmaz pis bir işe bulaşmaz’ derim... Yılmaz’a da yazıklar olsun... Bitti benim için artık. Çok namuslu bir iş yapmışız, tebrik etmesi gerekirken imalı çamur. Yazıklar olsun."

'Sormayayım o halde'

Tele 1'deki yayın sürerken Özdil, “SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de pahalı ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde...” paylaşımı yaptı.

'Sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen 2-3 bireyden birisin'

Bunun üzerine Dündar, “Açık açık yazacaksın, sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen 2-3 bireyden birisin, sen nasıl ima yollu da olsa çamur atmaya yeltenirsin... Makûs kalpli. Nedenini de biliyorum, İsmail Saymaz’a takmış... Nasıl gitti elin o tweete, nasıl yazabildin onları” dedi.

Dündar, Özdil’in kendisine “değerli ağabeyim” diye bildiri attığını da söz ederek, “Değerli ağabeyim deme sen artık bedelsiz Yılmaz’sın” reaksiyonu gösterdi.

'Özdil defteri kapanmıştır'

Dündar, "Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır" diyerek, "Bize yaptığına bak ya" dedi.

Özdil ise, Twitter'dan "Neticede kanal kiminmiş?" sorusu yöneltti.

Üst Alt