Son Konu

Eve girerken ve evden çıkarken okunacak dua.

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Eve girerken ve evden çıkarken okunacak dua gelin evden çıkarken yapılan dua gelin çıkarken okunacak dua evden cıkarken okunacak 1548184058 1548184058 evegirerkenveevdencikarkenokunacakdua5c543ddc1f206evegirerkenveevdencikarkenokunacakdua5c543ddc1f206 evegirerkenveevdencikarkenokunacakdua5c543ddc1f206 Resûlullah Efendimiz'in (sav) Hânei Saâdet'inden çıkarken okuduğu duâsı şöyledir: Bismillâh Tevekkeltü alellah Allahümme innî eûzü en udille ev udalle Konut ezille, konut üzelle Konut ezlime, konut uzleme Ev echele, ev yüchele aleyye Allah'ın ismi şerifini zikrederek evimden çıkıyorum Tüm işlerimde Allah'a tevekkül ediyorum Allah'ım, doğru yoldan sapmaktan, başkalarını saptırmaktan; hataya düşmekten, başkalarını da düşürmekten; adaletsizlik etmekten, haksızlığa uğramaktan; hürmetsizlik ve cahillik etmekten, yoksa bunlara maruz kalmaktan sana sığınırım Evden çıkarken okunacak bir öteki kısa duâ da şudur: Bismillâh tevekkeltü alallâh Lâ havle velâ kuvvete kuvvete illâ billâh Allah'ın ismiyle (Allah'ın ismini söyleyerek) evimden çıkıyorum Tüm işlerimde Allah'a dayandım (O'na dayanıyor, O'na güveniyorum) Zor ve zorlama oysa ve ancak Allah'ın yardımıyla olur Bir kimse evine girerken şu duâyı okur: Allahümme inni es'elüke hayra'lmevleci ve hayra'lmahrec Bismillâhi velecnâ ve bismillâhi harecnâ ve alellâhi Rabbine tevekkelnâ Allah'ım! (Evime) her antre ve çıkışımda senden hayır ve iyilik dilerim (Bahtı Açık bir şekilde girmeyi ve şanslı bir şekilde çıkmayı istiyorum) Allah'ım senin mübarek adını anarak (Bismillâh diyerek evimizden) çıktık Rabbimiz Allah'a dayandık Ey Rabbimiz sana tevekkül ettik (Sana dayanıp, sana güvendik)​  

Üst Alt