Son Konu

Okullar Pazartesi Gunu Acılıyor

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imagesokullarpazartesigunuaciliyor5af97ff434b97

Okul oncesi, ilkoğretim ve ortaoğretimdeki 17 milyon oğrenci eğitim oğretim yılının ikinci yarısına 6 Şubatta başlayacakOğrenci ve oğretmenler 17 gunluk tatilin ardından 6 Şubat pazartesi okullarına donecek 20192019 Eğitim oğretim yılı 8 Haziran Cuma gunu tamamlanacakBu arada Milli Eğitim Bakanlığının FATİH projesi de ikinci donemden itibaren hayata gecirilecek Projenin, belirlenen 17 ildeki 52 okulda ilk uygulaması yapılacak ve okullar akıllı tahtalarla donatılacak Oğrencilere ve oğretmenlere yaklaşık 12 bin tablet bilgisayar dağıtılacak

İlkoğretim ikinci kademe oğrencileri Seviye Belirleme Sınavlarına (SBS) katılacak Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine gore, SBS ile Parasız Yatılılık Bursluluk Sınavı, ilkoğretim 8 sınıf oğrencileri icin 9 Haziran'da yapılacak İlkoğretim 5, 6, 7 ve ortaoğretim 9, 10 ve 11 sınıfların gireceği Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 10 Haziran tarihinde duzenlenecekLise son sınıf oğrencilerinin katılacağı universiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yuksekoğretime Geciş Sınavı (YGS) 1 Nisan Pazar gunu yapılacak Universiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) başvuruları, 2430 Nisan tarihleri arasında alınacak LYS, 1617 Haziran ve 2224 Haziran tarihlerinde beş oturumda gercekleştirilecek

Yeni eğitim doneminde ataması 3 Şubat Cuma gunu yapılan 15 bin 934 kadrolu oğretmen de 6 Şubat Pazartesi gunu gorevbaşı yapacak

Üst Alt