Son Konu

"Yalnız sana ibâdet eder yalnız senden yardım isteriz..."

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Allah'ın ve Resulü'nün selam ve bereketi üzerinize olsun

BU SATIRLAR SANA ÖZEL YAZILMAKTA

Hepimizin sorunları, sıkıntıları, türlü türlü dertleri var E dünyadayız olacak tabi ama zevk alamıyorum, ben niye yaşıyorum ki, Allah neden beni yarattı ?

Hepimiz bu soruları sorup durarız Yahu ben neden varım ? Ben niye dert çekiyorum, nereden tutsam elimde kalıyor

Olumsuzları yazdım en başa ki, böyle olanların ilgisini çekelim Şimdi olaya giriyorum;

Yaşadığınız her kötü olay, sizi Allah'a bir adım daha yaklaştırır Mutsuzluk, kötü işler, hiç bir şeyi beğenmemek, sizin Allah'ı bulmanız için bir vesiledir Her şeyi tam olan, hiç bir sıkıntısı olan insan öleceğini düşünmez, sonuç olarak da Allah'ı bulmak istemez, yaşlanınca yönelirim der Yaşlanınca herkesin aklı başına gelir, erkenden aklı başına gelenle, sonunda aklı başına gelen bir midir ? Bilenlerle bilmeyenler bir olur mu ?Hayır

Başınıza kötü bir şey gelince hemen üzülüp isyan etmeyin, sabır edin, bu dünyanın da geçici olacağı gibi o da geçicidir, nihayetinde yaşamımız dengelidir, bir kötü olay olursa bir iyi olay olur, sevmediğimiz işler ve sevdiğimiz işler eşittir

Bu zaman kadar hep isyan ettik, kötü düşündük, yaşadık İsyan edip, kötü hallere girmeye gerek yok, her şeyin bir kurtuluşu olduğu gibi bunun da kurtuluşu var Her hayrın başı Besmeledir, bir Besmele çekip Allah'ı anmaya başlayın

Yüce Allah'a isyan ederek anmak ile Yüce Allah'ı iyi bir şekilde anmak, kesinlikle doğru olan ve çıkış yolu budur Allah'ı anan huzurla dolar, her işi düzelir, hayattan zevk alır, yaşama amacını bulur Seni Yaradanı, seni koşulsuz seveni an

Dünya işlerinde boğulup duruyoruz Biri bitiriyor biri başlıyor Büyüyoruz1, 2, 3, 4Tutamıyoruz zamanı derken okula başlıyoruz, okul bitiyor askere gidiyoruz, askerlik bitiyor işe başlayıp evleniyoruzKi bu zamana kadar çok sıkıntı çekiyoruzEvlendik çocuğumuz oldu, onların okulu var, askeri var, işi varDerken yaş 75 Bugün ne yapsak yapamıyoruz, yapmaya güç yok fırsat yokÖlmeden önce 100 şey yapacaktık hani ? Zar zor yürüyoruz dahaİçimizde o kadar şey kalıyor ki, hayat yaşlandırdı bizi E hani yaşlanınca ibadet yapıp Allah'a yönelecektik ? O da olmadı E hadi yöneldik yarı buçuk, iş işten geçtikten sonra yarar mı ki

Allah herkese hidayet versin Amin

(Hidayet ancak Allah’ın hidayetidir Doğru yol, ancak Allah'ın yoludur) Bekara120

Bu zikri yapanların yaşadıkları; Zikirde yaşadıklarımız

Bu videonun sahibi Muharrem Karabay'dır

ZİYARETÇİ DEFTERİ

İLETİŞİM

Üveysliğin tanımını yapan ve bu konudaki yazıların ve videoların sahibi olan site : Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirForumTR üyesi olmak için tıklayınız

Üveysliğin ForumTR'de tanıtımı için ForumTR admini iceka'dan,videoların ve yazıların paylaşımı için Veysel Karane sitesinin yöneticisi Canan (Uluebrar) öğretmenimizden izin alınmıştır

Üst Alt