Son Konu

3 İlde Orman Yangını: Ekiplerin Müdahalesi Sürüyor

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

İzmir, Aydın ve Balıkesir'de çıkan orman yangınlarına müdehale sürüyor. Yangınların çıkış nedeni şimdi belirlenemedi.

İzmir'de başlayan yangın denetim altına alındı.

Geçtiğimiz günlerde Datça'da çıkan orman yangınının akabinde ülkenin farklı yerlerinden yangın haberleri gelmeye devam ediyor. 

Aydın, İzmir ve Balıkesir'de çıkan yangınlara müdehale sürerken, İzmir'deki yangının söndürüldüğü bildirildi.

Hava ögeleri bölgeden ayrıldı.

İzmir'in Gaziemir ilçesinde ormanda başlayan yangın denetim altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları sürerken, hava ögelerinin tamamının bölgeden ayrıldığı bildirildi.

Balıkesir'de yangını için etraf vilayetlerden destek takım talep edildi.

Balıkesir'in Kepsut ilçesinin kırsal Karagöz Mahallesi civarındaki ormanda çıkan yangınına saat 16.15 itibariyle 5 uçak, 6 helikopter, 26 arazöz, 9 su ikmal aracı ve 1 dozerle müdahale ediliyor. Geniş bir alanda tesirli olan alevler rüzgarın da tesiriyle büyürken, karadan müdahalede zahmet yaşanıyor.

Öte yandan, söndürme çalışmaları için çevre vilayetlerden de destek olarak hava ve kara ögeleri talep edildiği öğrenildi. Alevlerin şu an için yerleşim yerlerini tehdit etmediği belirtildi.

'Büyük oranda denetim altına aldık diyebiliyoruz'

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Balıkesir'in Kepsut ilçesindeki orman yangınında Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ile inceleme yapıp, söndürme çalışmalarını yönlendirdi. Burada basın mensuplarına açıklama yapan Karacabey, 'An itibariyle çalışmalarımız devam ediyor. 'Yangını büyük oranda denetim altına aldık' diyebiliyoruz. İnşallah hava kararmadan denetim altına almış oluruz' dedi.

Aydın'da çıkan yangına müdahale sürüyor.

Aydın'ın Nazilli ilçesi Kırcaklı mevkisindeki ormanda, saat 17.30 sıralarında şimdi belirlenemeyen nedenle çıktı. İhbar üzerine bölgeye 2 söndürme uçağı, 7 helikopter, 12 arazöz ve 2 dozer ile çok sayıda işçi sevk edildi. Çıkış nedeni şimdi belirlenemeyen yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor.

Aydın'daki yangının manzaraları

Üst Alt