Son Konu

Can Sıkıntısı İcin Dua

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Can Sıkıntısı Duası,Can Sıkıntısı İcin Okunacak Dua,Can Sıkıntısı İcin Dualar

Tevekkeltu alel hayyillezi la yemUt* Vel hamdu lillahillezi lem yettehız veleden ve lem yekun lehU şerikun fil mulki ve lem yekun lehU veliyyun minez zulli ve kebbirhu tekbira

Anlamı
Olmeyen diriye dayandım ve guvendim Cocuk edinmeyen, mulkunde de ortağı olmayan, bir veliye ihtiyacı bulunmayan Allah'a hamd olsun Allah'ın şanını yucelt de yucelt

Fazileti
Efendimiz (sav) buyuruyorlar: Bir şeye canım sıkılınca hemen Cebrail (as) gelir, bana bu duayı okumamı hatırlatırlardı
Bizlerde canımız sıkılınca bu duayı en az 21 defa okumalıyız Ancak okuma esnasında İhlas ve sadakatle okunması lazımdır İhlas ile okumanın karşısında dağlar bile erir

İnsan, maruz kaldığı sıkıntılı takdirlere nefsinin isyan etmeyip itaat etmesi icin dua etmeli, hakkında hayırlısını dilemelidir Peygamberimiz (sav) boyle sıkıntı icinde kalan kimseye dua tavsiye buyurmuştur Onu okumalı, Allah'a teslim olmalıyız

Dua şoyledir:

Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini Allahumme raddıni bikadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe ta'cile ma ahhartehu ve te'hira ma acceltehu

Manası
Allah'ım, senin ismine, malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum Allah'ım, hukmune beni razı kıl, kaderimde olanı bana mubarek kıl ki, te'hir ettiğinin acelesini, acele ettiğinin de te'hirini istemeyeyim Nefsimin isyanını onle, teslimini sağla

Üst Alt