Son Konu

CANLI - Burak Elmas, Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın Sorularını Yanıtlıyor

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-75b838feb1ebd122ca0a5e8edccce7b6d9f08d7c.jpg

Galatasaray Lideri Burak Elmas, Habertürk TV'de yayınlanan Teke Tek programında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlıyor.

Galatasaray Lideri Burak Elmas, Habertürk TV'de yayınlanan Teke Tek programında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlıyor. Burak Elmas'ın açıklamalarından öne çıkanları canlı olarak sizlere aktarıyoruz.

Pişman değilim

Seçim periyodu çalıştığınız takımla seçimden sonra fikir ayrılıkları olabiliyor. Dostça yolları ayırmak doğal. Seçimlerimden pişman değilim, önümüze bakacağız. Güç bir periyotta aday olduk, taşın altına elimizi koyduk.

Hocamızın onayı ile transfer ettik

Galatasaray’da scout departmanı var. Hocamızın ve onların hazırladığı rapor doğrultusunda birçok oyuncuyla görüştük. Mesela Ghezzal. Galatasaray’ın geleceği için onu almadık. O listede bulunan oyuncuları aldık, kadro bu türlü kuruldu. Her mevkiden bir çok alternatifin olduğu bir transfer listesi vardı. O listede bulunan oyuncuları hocamızın onayı ile transfer ettik.

Ghezzal'ın transfer edilmesini istemedim

Galatasaray'da scouting departmanı var. Onların sunduğu alternatifli liste vardı. Birçok oyuncuyla konuştuk. Örneğin; Ghezzal transferinde maliyetinin net 4 milyon avroya geldiğini gördük ve Galatasaray'ın geleceğiyle ilgili bu türlü bir karar almamayı uygun gördüm.

Fatih Hoca 'aldatıldım' derken ne kastettiğini bilmiyorum

Biz gelirken Terim ile çalışacağımızı net belirterek geldik. Başka adaylar da tasarruflarını lisana getirmişti. Misyona gelince hoca ile oturduk ve kulübün durumunu konuştuk.

Hocaya dedik ki hocam yüksek maaşlı oyuncularla konseyi bir kadro sisteminden çıkmak, yeni bir anlayışla, kadroyu mümkünse gençleştirecek bir yeni kadro kurmak zorundayız dedik.Bu sistemi kurarken evvel alanda yer alın dedim. Bu projeyle yola çıktık. Aldatılma sözünün içini doldurmalıyız. Orada ne kastettiğini bilmiyorum. 

Fatih Hoca ile çalışmayı istek etmem ve bunu söylemem çok doğal. Misyona geldikten sonra hocamızla finansal durumu konuştum. Anlayışı değiştirmemiz gerektiğini söyledim. Genç, potansiyelli, geliştirip satabileceğimiz oyuncuları transfer edelim dedim

Karşımızda önemli bir Galatasaray aksisi TFF var

Rezan Epözdemir'in duyduğu rahatsızlıkların hiçbiri sürpriz değil. İdare heyetimizde lisana getirmişti. Ancak biz, idareye geldikten sonra eski alışkanlıklardan kurtulmamız gerektiğini düşündük.

En kolayı, hakemlerin gerisine sığınmaktır. O vakit kendi sorunlarınızı hasıraltı ediyorsunuz.

Hakemlerle ilgili önemli meseleler var. Federasyonla önemli görüşmeler yaptık. Kadroda da sorunlar var lakin hakemlerle ilgili sorunları bunlarla karıştırmamak lazım.

Şuurlu yapıldığını düşünüyorum

''Hakemlerin yaptığı önemli kusurlar oldu. Bana nazaran kimi yanlışların üst üste organize formda yapıldığını düşünüyorum. Hatta bizim idareden gitmemizi isteyenler federasyonda var ve onun için operasyon yaptıklarını dahi düşündüm, düşünüyorum.''

Ben istifa ettim diye merhum Özhan Liderimiz vazifesini bitirmedi

Bu istifalar çok doğal. Mustafa Cengiz Bey'in Sportif A.Ş'sinden, merhum Özhan Canaydın'ın idaresinden istifa etmiştim ben. Seçim periyodunda seçim kazanmak için uğraşıyorsunuz, seçimden sonra gerçek iş başlıyor. Her ayrılığın hengameye dönüşmesine gerek yok. Seçimin birinci gününde mazbatayı aldıktan sonra istifa eden var Galatasaray'da. Gelecekte de olur bu. Kimi arkadaşlarımızın şad olmadığı kararlar olabilir. İş yapış biçimi ile başınızdaki iş yapış formu tıpkı olmayabilir. Ben istifa ettim diye merhum Özhan Liderimiz misyonunu bitirmedi.

Ben liyakatli, işi yapabilecek kabiliyete olan insanların gelmesi gerektiğini düşünüyorum. O periyotta bu arkadaşlarımızın atandıkları misyonu layıkıyla yapabileceklerini düşündük. İdare şurasının liderden, liderin da idare konseyi üyelerinden mutlu olmama hakları vardır. Gerek lider, gerek idareden fedakârlık yapabilirler.

Fatih Terim'e Torrent ile görüşmenin ayrıntılarını anlatmadım

O kadar çok palavra bilgi, yakışıksız üslupla servis ediliyor ki doğrusunu anlatmamız lazım.

Son devirlerde çok fazla palavra bilgi servis edildi. Galatasaray Spor Kulübü Lideri, istediği teknik yöneticiyle, istediği vakit görüşebilir

Galatasaray Lideri, istediği teknik yönetici ile istediği vakit görüşebilir. Torrent ile görüşmeleri ben yaptım

Fatih Terim'e Torrent ile görüşmenin ayrıntılarını anlatmadım.

Torrent ile ben görüştüm. Yazdan beri değil, çok kısa vakitte bu türlü bir görüşme oldu. Hocamıza yalnızca bir maç sonrası Guardiola'nın eski yardımcılarıyla ilgili bir bilgi geldiğini, bu bilgiyi ileteceğimi söyledim. Ayrıntı anlatmadım. Kısa geçtik.

Galatasaray Lideri bahadır olmak zorunda

Bilhassa Fatih Terim konusunda çok hassas davranmaya çalıştım. Topluluğumuz için çok kıymetli bir futbol adamı, kendisini çok sevdiğim bir Galatasaraylı. Lakin yanlışsız olduğunu düşündüğüm kararı almak zorundaydım. Bunun da gerisindeyim.

Ben, Galatasaraylı olarak bildiklerim ve gördüklerim dahilinde en uygun kararı vermeye çalıştım. Bunun hakikat olup olmadığını da vakit gösterecek.

Fatih Terim’le ilgili kararı aldığım günlerdeki datalara bakarsanız, bu kararı almak için gereğince sebebim vardı. Bu ayrılığı en şık halde yapmaya çalıştım. Zira ortamızda şahsî sevgi ve hürmet vardı. Lakin ayrılık sonrasında kadroya bile sahip çıkılmadı.

Fatih Terim'den, lider yardımcısı olarak futbol aklı olarak bu projeye devam etmesini istedim lakin hocamız bunu istemediğini söyledi

Ben hala Fatih Terim'in çok değerli bir futbol aklı olduğunu düşünüyorum. Galatasaray'da çok fazla futbol aklı olan insan yok. 5 kişi bile yoktur.

Fatih Terim'den, lider yardımcısı olarak futbol aklı olarak bu projeye devam etmesini istedim fakat hocamız bunu istemediğini söyledi

Üst Alt