Son Konu

Ekmeksiz Tostmu Olur Demeyin

Welcome! You have been invited by spartakus to join our community. Please click here to register.

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ekmeksiz-tostmu-olur-demeyin.jpg

Ekmeksiz Tostmu Olur Demeyin Tarifi İçin Malzemeler

• 3 çorba kaşığı yulaf
  • 1 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 adet yumurta
  • 1 avuç maydanoz
  • İnce doğranmış domates
  • İnce doğranmış biber
  • 2 adet kesilmiş kaşar
  • Pulbiber
  • Karabiber
  • Tuz
  • Yağlı kağıt

Ekmeksiz Tostmu Olur Demeyin Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Öncelikle yumurtamızı çırpma kabına alalım sırayla üzerine önce yulaf sonra yoğurt sonra maydanoz ve baharatlarımızı ekleyelim iyice karıştıralım kıvamı ne çok katı nede çok cıvık olmalı.
  2. Sonrasında yağlı kağıdımızı resimde gösterdiğim gibi tost makinemize yerleştirelim ve karışımımızı milföy kalınlığında enlemesine yayalım üstüne tekrar yağlı kağıdın kalan kısmını örtüp kızarana kadar bekleyelim.
  3. Benim tost makinemin alt tarafı daha iyi pişirdiği için ben ters düz yapmak zorunda kaldım sizde üstü kızarmazsa aynı şekilde hiç bozmadan çevirebilirsiniz.
  4. Kızardıktan piştikten sonra hazır olan tost ekmeğimizin bir kısmına iç malzemelerini ekleyelim (Kaşar, domates, biber) geri kalan tarafı üzerine kapatıp iki dakika daha tost makinesinde bekletelim tostumuz hazır
  5. Niye bu kadar uğraşalım tost ekmeği varken diyebilirsiniz. Bunu diyet yapan hanımlar ve tost ekmeği gibi beyaz ekmek gibi kilo yapıcı ve maalesef ki sağlıksız olan ekmek tüketimini azaltmak için yapmanızı öneririm kalori olarak oldukça düşük ve lezzet olarak oldukça güzel iç malzemesini dilediğiniz gibi yapabilirsiniz deneyecek olanlara afiyet olsun ☺️
Ekmeksiz Tostmu Olur Demeyin Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt