Son Konu

Emine Erdoğan'ın aldığı ödül bazı kesimin zoruna gitti! "İnanmıyorum hiç ahlaki değil"

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
emine_erdoganin_aldigi_odul_bazi_kesimin_zoruna_gitti_inanmiyorum_hic_ahlaki_degil_1658580408_7161.jpg

Dünyada bir ilk olarak Dünya Bankası tarafından 'İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü'ne layık görülen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan hakkında iddialar ortaya atıldı. Uzun bir süredir sıfır atık ve sürdürülebilirlik projeleriyle meşgul olan Erdoğan, hakkındaki söylentilerin asılsız olduğunu yerinde bir üslupla açıkladı. İşte haberin detayları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, sıfır atık projeleri kapsamında yürüttüğü projeleriyle dünyada bir ilke imza atmıştı. Yaptığı çalışmalarıyla dünyaya örnek olan Emine Erdoğan, Dünya Bankası tarafından 'İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü'ne layık görüldü. Ancak sıfır atık ve sürdürülebilir projeleriyle dur durak bilmeyen Emine Erdoğan'ın çalışmaları, bazı kesimde aslı olmayan iddialara sebep oldu.

kxY9E_1658580046_9929.jpg
Emine Erdoğan hakkında asılsız iddialara tepki gösterdi

Türkiye Çevre Ajansı üzerinden çıkan söylentiler hakkında Erdoğan açıklamasında gecikmedi.

"BU BİR AHLAKİ MESELEDİR"

Doğaya katkı sağlayan projeleriyle tüm dünyada takdir toplayan Erdoğan hakkındaki "Türkiye Çevre Ajansı'nı Emine Erdoğan yönetecek" ve "Kıyılardaki ticari düzenlemeler kendisine bağlandı" gibi iddialarına tepkisiz kalamadı.

H9eYo_1658580128_4434.jpg
Emine Erdoğan

Erdoğan, "Bilin ki bu bir ahlaki meseledir. Nasıl böyle düşünebilirler... Kurulan ajans, devletin resmi kurumu. Bana nasıl bağlı olabilir? Benim o ihalelerle ne ilgim olabilir? Devlet düzeninde böyle bir şey olabilir mi? Benim çevre için, çocuklarımızın geleceği için yaptıklarım ortada. Bunca şey yapıyorum. Sonra böyle bir ahlaki sorunla karşılaşıyorum... İnanın bu bir ahlaki meseledir. Yalan olduğunu tekzip ettik. Kararlar alındı" şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

Emine Erdoğan 'İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü'ne layık görüldü!

Üst Alt