Son Konu

Esra Erol hevesimi kiramazlar....

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Esra Erol hevesimi kiramazlar esra erol kara duvak esra erolun birincil kitabi kara duvak esra erol birincil kitabi kara duvak Sevgili melekler kisa süre önce anne olan basarili sunucu Esra Erol simdi de Esra Erol evlen benimle programina katilan kadinlarla yaptigi röportajlari ´Kara Duvak´adli kitabinda topladi 1548646966 1548646966 esraerolhevesimikiramazlar5c4e7a3ae6ddeesraerolhevesimikiramazlar5c4e7a3ae6dde esraerolhevesimikiramazlar5c4e7a3ae6dde ​Kitap fikri nasıl oluştu? Fiilen birkaç yıldır düşündüğüm bir şeydi Adaylarla program öncesinde data alışverişinde bulunuyoruz Elimde çok büyük kaynak var Ama programda hikayeleri seyirciye bir yere dek aktarabiliyoruz bir de Laf uçar, yazı kalırderler Yazılı olunca bir takım şeyler daha değerinde kazanıyor Programa gelen kadınların bazılarıyla onların onayı doğrultusunda röportaj yaptım Onlar ne anlatıysa derledik ve ’Kara Duvak’ adı altında topladık HEPSI ŞIDDET GÖRMÜŞ Neden ’Kara Duvak’? Çünkü cümbür cemaat telli duvaklı gelin elde etmek ister Nikah salonuna girdikten sonra beyaz duvağın açılıp damadın öptüğü sahne vardır Onlar duvağın açılmasını istemeyen kadınlardı O yüzden onlarınki kara duvak oldu Hikayelerin ortak yanları var mı? Hepsinin hayatı benzer evde geçmiş gibi Hepsi şiddete maruz kalmış, evliliğini kurtarmak için çocuk doğurmuş, kurtuluş için yol aramış ve yaşadıklarının peşinde ’Ne yapabilirim?’ diye düşünmüş kadınlar Tümü zor görmüş Ayrıca sözlü keza ekonomik şiddet uygulamışlar Vücutlarını, duygularını acınacak halde etmişler Kitapta üç ayak var: Kadınların hikayesi, ’keşke’leri ve psikolog yorumları Bu kadınların tümü mutlu sona ulaştı mı? Bu kitapta yer verdiğimiz kadınlar aşkı arayıp bulamayanlar Röportajları yaparken neler hissettiniz? Görüşme yaptığım kişileri mükemmel tanıyorum Hedeflerini ve hayatlarını biliyorum Lakin mülâkat yaptığımda daha da derine inmiş oldum Bir insan bu değin şey yaşayamazdiyorsun ama yaşıyorlar Bayan anlatmaya başladığında ağlamaya başladım Natürel ancak bunları dinlerken darmaduman oluyorsun Derhal birisi hayatını anlattığı süre ’Ne yapabiliriz?’ diye düşünüyorum KİTAP BÜYÜK SÜRPRİZ OLDU Kitap kadınlara nasıl mesajlar veriyor? Hesaplı özgürlüğünüzü alın Evlilik herkesin kutsal gördüğü bir yer ama o aileyi, yuvayı sürdürebilmeniz için mutlu ve huzurlu olmanız gerekiyor Tabii ama evlilikte sorunlar olabilir Evliliğinizi yürütmek isteyip istemediğinize iyi karar verin Kaslı almak zorundasınız, siz kuvvetli olursanız aileniz de olur Kadının özgüveninin yüksek olması gerekiyormesajları veriliyor Her gün canlı yayın yapan ve her şeyi programında izleyicisiyle paylaşan biri olarak; kitabı, çıkacağı asıl değin nasıl gizlediniz? Kitapla ilgili toplantılara başladıktan birkaç gün sonra gebe olduğumu öğrendim Konu benim hamileliğim üstüne kaydığı için o ön plana çıktı Kitabın tamamlanma döneminde de İdris Ali’nin doğumu oldu Yeniden herkesin ilgisi bunun üstüne toplandı Bizim amacımız kitap fuarına yetiştirmekti ve bunu da gerçekleştirdik Herkese büyük bir sürpriz oldu id ŞEVKİMİ KIRMA HAZZINI YAŞATMAM! Kitabı yazmaya karar verdiğinizde tenkit almaktan çekinmediniz mi? Negatif düşünmedim Birkaç kişi Esra Erol da mı yazar oldu?diye eleştiri yapıyor fakat ben yazar elde etmek istemiyorum ancak! Kalemine ve bilgisine yaklaşamayacağım kıymetli yazarlar var Onlarla aşık atmak benim ne haddime Aslına bakarsanız herkesi eleştiriyorlar Oralara takılmamak lüzumlu Ben bir şey yapıyorum; siz ne yapıyorsunuz, ne üretiyorsunuz? Dünyanın en basit şeyi kusur bulmak Önemli olan yardım yapabilmek Sen kitabı almamışsın, okumamışsın; bu önyargı nedir? Fakat kimin ne dediği benim umurumda yok Insanlar şevkinizi kırmaya, sizi üzmeye çok meraklı Bu onlara müsamaha veriyor Ben bu hazzı kimseye yaşatmam! Kitabın devamı gelecek mi? Önce bunu hakkıyla tamamlayayım Bu kitabın gidişatı bizim ne yapacağımızı gösterecek Fakat anladım oysa ikinci bir kitap çıkacak İnsanların hikayelerini istiyorum esraerolkaraduvak com adresinden veya Facebook sayfamızdan, hikayelerini paylaşmak isteyenlerin epostalarını bekliyorum Bizim bu kitaptan bir beklentimiz yok Kitabın geliri Umut Evi’ne gidecek Türkiye genelinde özellikle kasaba ve köylerdeki küçük evlerde açıklanmış saatlerde avukatlarımız ve psikologlarımız olacak Hayatını, evliliğini, kaderini başkalaştırmak ve bilirkişi görüşü edinmek isteyen herkese ulaşacağız İZDİHAMI GÖRÜNCE AĞLAMAK İSTEDİM TÜYAP’taki imza gününüze yoğun bir alaka oldu Bunu bekliyor muydunuz? Ben ne yaparsam yapayım acabalarla giderim Acaba gelirler mi?diye düşünürüm çok büyük egosu olan biri olmadığım için imza günüme de 100 ya da 200 kişi kazanç nasıl olursa olsun diye düşünüyordum Lakin o gün, o izdihamı görür görmez gözyaşi dökmek istedim Üç saat kaldım, bine yakın kitap imzalamışımdır Bitti sandım ama kafamı kaldırdığımda kuyruğun dışarı dek gittiğini gördüm  

Üst Alt