Son Konu

evliler okuyun bekarlar ders alın

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
EVLİLER OKUYUN BEKÂRLAR DERS ALIN )) (Can Dündar yine üstatlığını konuşturmuş)

Evlilik, inanmadığım halde içerisinde 17 seneyi bitirdiğim bir kurum benim için 17 senede (abartmıyorum) 40 çift arkadaşımın son verdiği kurum ayni zamanda da Evlili ğimin bu dek uzun sürmesinin gizi belkide kuruma inanmamaktan geçiyor
Evliliği toplumun dayattığı şekilde yasamamaktan Nedir bu dayatmalar?
Erkeğin belirlenmiş kadından yasça büyük olması, eğitim seviyesinin erkeğin lehine veya en azından eşit olması bunların sadece ikisi
Olmaz, yürümez diyor toplum Erkek yasça büyük olmalı ki, kadına 'hot' dediğinde oturmalı bayan Yâda yumuşatıyorlar;
Efendim bayan erkekten önce çöktüğü için (hani doğum falan) küçük olmalıymış yaşı

Eğitimde de böyle Kadının çok okumuşu bilmiş olurmuş, evde kalmakmış layıkı

EŞİM BENDEN 2 MATEM BÜYÜK; ne 'hot' dememe lüzum kaldı 17 senede, ne de benden önce çöktü

Yıllar içinde ben yaş landıkça o gençleşti,

'Ooo Can bey kapmışınız çıtı rı' esprilerine muhatap deha oldum

EŞİM 3 ÜNİVERSİTE BİTİRDİ; ben bi taneyi 9 senede bitirdim

Ne o bana bilmişlik tasladı, ne ben ona ezik baktım Kulağa gelen müzik tekse de, onu yaratıcı notalar farklıdır der Halil Cibran

Bunu unutmadık biz

Ben konuşurken o dinledi, ben dinlerken o konuştu 17 sen e

O öfkeliyken ben, ben öfkeliyken o 'haklisin bitanem' dedik,
Hiddet bitip fırtına durulduğunda 'ama bi de böyle düşün' de dedik fikrimizi savunurken

Ayrı halk müziği olarak görmedik birbirimizi, ayni kasıt içi n savaşan neferlerdik bu hayatta

Asla bilmedik ne k adar para kazandığımızı, iki taraflı cüzdanımızdan gerektiği değin aldık

Ne dek çalarsa çalsın masanın üzerinde telefon, kim bu saatte arayan karşı tür diye sorgulamadık da lakin

Sevginin en büyük dostuydu bizim için 'güven' Ve güvenin ardına saklanmış bir 'saygı' vardı daima

Ne kavgalar, ne badireler atlattık 17 senede

Eee ülkeler neler gördü, biz çekirdek aile mi sütliman yaşayacaktık

Bir gün öyle bir girdik ancak birbirimize, ben öncelikle odamın dışarıya yattım bi gece, konuk odasında

Gece yarısı kapı aç ıldı esim;

'Ne yapıyorsun burada?' diye sordu kapının eşiğinden, 'uyuyorum' dedim buz gibi bi sesle Gitti, gelmesi 1 dakikasını almıştı elinde yastıkla 'k ay yana' dedi daracık yatakta 'ne yapıyorsun?' dediğimde 'benim yerim senin yanın, sen gelmezsen ben gelirim' dedi

Anladım fakat o gece, en uzun kavgamız yat saatine kadar sürecek

Ve kendimce açık konuşmak gerekirse da bu

Itina gösterdik o günden sonradan, evin her yerinde tartışma ettik, yatak odamız hariç

Kırsak da ara sıra kalplerimizi, asla kin tutmadık birbirimize

Toplum kurallarıyla oynasaydık bu oyunu şayet de 41 inci çift ol acaktık o listede

Fakat oyunun kurallarını biz koyduk Nede olsa bizim oyunumuzdu oynanan

Evlilik; hesapsız içine dalınması gereken bir oyun bence

Topluma kulaklarını tıkayarak hem de Ne benim, ne de bizim sözlerimizle

Yalnızca gönlünüzden geçtiğince

Dediği gibi Ataol Behramoğlu'nun;

'Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var:

Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara, göğe, tüm evrene karışırcasına Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insan a

CAN DÜNDAR
Hayat kısa gelen bir battaniye gibidir

Yukarı çekersin üçgenin taban olmayan kenarı parmakların isyan eder

Aşağı çekersin omuzların titrer Lakin yine de, şen halk dizlerini karınlarına çeker, dar bir uyku uyumayı başarır *

Üst Alt