Son Konu

Evlilikte parasal sorunlar

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Evlilikte mali sorunlar ayrı şekillerde ve tiplerde karşımıza çıkar Kocam benim ve kendisinin aldığı her şeyin bir listesini yapıyor Ay sonunda bunarın bir dökümünü çıkarıyorİkimiz de kendi hesabımızı kendimiz tutuyoruz ve ben bunun böyle devam etmesini istiyorumgibi

Ne müşteri sorunlar doğabilir?
Her müşteri! Kim ne satın alıyor? Paralarını ayıran çiftler aldıkları mallar mikroskopik seviyede olunca farklı alanlara yönlendirilmiş sorunlar yaşayabilirler

Birleştirmeli mi, birleştirmemeli mi?
Albümlerinizi, kasetlerinizi, disklerinizi birleştirdiniz, ama para epeyce ayrı bir konu Çiftlerden birinin diğerine göre daha artı para biriktirmesi veya daha fazla
harcaması türünden bir dengesizlik olduğuna karar verildiğinde sorun yaşanabilir Faturaları kim ödeyecek? Maddesel sorumlulukları nasıl paylaşacaksınız? veya paylaşacak mısınız? Paylaşılmaları gerekiyor mu? Harcamalara birlikte mi katkıda bulunmalısınız? Kim neye sahip? Bir malın parasını ödeyen ben kendimsem, bu mülk kimin olacak?

Mali konular
Çiftlerden biri diğerinden habersiz para biriktiriyorsa? Para biriktiriyor ve bana hiç veri vermiyorÇiftlerden biri fütursuzca harcama yapıyorsa? Parayı şampiyon benim O ise oyuncaklar, kasetler filan alarak anlamsızca para harcıyor
Teftiş kimin elinde? İki yakamızı biraraya getirmeyi ben sağlamak zorundayım Paranın nereye gittiğini denetlemek benim işimSorunu tanımladıktan sonradan aşağıdaki stratejileri kullanarak çözebilirsiniz Ekip ruhunu benimseyin: Çift olarak paranızı ne yapıyorsanız yapın, bazı olarak hareket etmelisiniz Bu, her konuda benzer fikirde olmanız gerektiği anlamına mı gelmektedir? Bu iki öbür sandalyede oturabileceğiniz, lakin etrafa benzer yönden bakmanız gerektiği anlamına gelmektedirHer şeyi tartışın: Fiziksel kaygılarınızı, hedeflerinizi ve korkularınızı eşinizle konuşunHer seferinde tek bir sorunla uğraşın: Sorunların hepsini benzer anda çözemeyeceğinizi kabul edin En kolay ve kolay olanıyla başlayın Kalanları derleyin ve çözdüğünüz sorunun tadını çıkarın

Aranızdaki farklılıkları kabul edin: Birinizin diğerinden daha fazla kazanacağını kabul edin, ama bunun sizi duygusal olarak etkileyip etkilemeyeceğini tartışın
Paralarınızı birleştirip bileştirmeyeceğinize karar verin: Paralarınız ayrılmalı mı, ayrılmamalı mı konusunu bir karara bağlayın Bazı çiftler paralarını birleştirirlerken, bazıları ayırmayı tercih ederler Bu alıngan bir konu olduğundan sorunlara yol açabilir

Paranızı birleştirip bileştirmeyeceğiniz sizin tercihinize kalmış Birlikte nasıl çalıştığınız da varacağınız çözümün kabul edilebilirliğini ortaya çıkaracaktır

Bir Takım çiftler ise ara sıra paralarını ayırırken, ara sıra birleştirirler Bazıları masrafları yakından peşine düşüp takip ederler ve gelirlerine yan olarak para harcarlar Paranızı öbür da tutsanız, az miktarda da olsa karşılıklı paranızın olması iyi olacaktır derhal ne yapmaya karar vermiş olursanız olun, yaşlandıkça kimin ne dek para harcadığının önemini yitireceğini unutmayın, ilişkiye somut yok de manevi açıdan yapacağınız katkı daha pozitif siklet kazanmaya başlayacaktırTemel harcamalara birlikte karar verin: Bu bilhassa alınan malın parasının bir başkasından alınması durumunda geçerlilik kazanmaktadır Karınıza veya kocanıza kötü bir
sürpriz yapmayın Eşiniz bu cins bir haberi kazara duyarsa çok fena duygular içine girecektir Kişisel becerilerinizi kullanın: Kimin ne yapması gerektiğine karar verirken (manavdan alışveriş, faturaların ödenmesi ve diğerleri) her işe kimin en uygun olduğunu belirlemeye çalışın Bazıları hesap tutmakta çok fena olmasına karşın bu işi yapmak zorunda kalabilirler Bazılarıysa hesap makinesi ellerinde kuruşuna değin para hesaplarlar Bazıları fatura yatırmaktan zevk alırken, bazıları araba yıkamayı veya manavdan alışveriş yapmayı tercih edebilirler
Uzlaşın: Zorlu bir konuya teşebbüs gösterirken ortak bir zemin oluşturmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayınDanışın: Tecrübeli olan birinin görüşlerini dikkate alın Sizden daha uzun zamandır evli olan ve mali sorunlarını çözmüş arkadaşlarınızdan ya da akrabalarınızdan us alın

Sorunlarınız fazla karmaşık görünüyorsa, bir finans uzmanından randevu alın
Aylık toplantı yapın: Sadece fiziki sorunları, faturaları, büyük masrafları ve tasarruf konularını yine görüşürüz her ay uyumlu olarak bir defa görüşme yapın Bu içinizden birinin para konusuna düşkün olmaması durumunda çok önemlidir Çiftlerden biri parasal konuları düşünmekten nefret etse bile bu konuyla ilgilenmeli ve farkındalık kazanmalıdır *

Üst Alt