Son Konu

Galatasaray Tek Yönlü Bilet! Fatih Terim Uzun Süreli Sessizliğini Bozarak Çarpıcı Açıklamalar Yaptı

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-8effed18c6f24d5a691801823b7d0ec08c0e97b7.jpg

Galatasaray'ın misyonuna son vermesiyle birlikte sessizliğini koruyan Fatih Terim, The Athletic’e konuştu. Fatih Terim bundan sonraki evrede mesleği için ne yapacağını şimdi düşünmediğini söyledi. Terim, 'Bu yılın başında, Galatasaray'da bir ihtilal olması gerektiğine karar verdim. 'Kolay olmayacak' dedim. Sonrasında alınan karar, aslında beklediğim bir şey değildi. Şu an mental manada rahatlamak için, biraz vakte gereksinimim var' dedi.

Fatih Terim'in The Athletic'e verdiği röportaja birlikte bakalım.

'5 katından fazla para teklif edildi.'

'Galatasaray, tek istikametli bir bilet. Öbür bir Türk ekibi için çalışmayı hayal edemiyorum. Bu aileye dönüş üzere. Galatasaray beni isteğinde, hiçbir vakit 'Hayır' demedim. Galatasaray benim yuvam, ailem.

Futbol oynarken birçok kulüp beni istiyordu. Galatasaray'ın teklifinin 5 katından daha fazla para teklif edildi lakin ben Galatasaray'a imza attım. Bir kulübe ilişkin olmak... Ben Galatasaraylıyım ve bunu gösterdim.'

'Beklediğim bir şey değildi.'

'Bu yılın başında, Galatasaray'da bir ihtilal olması gerektiğine karar verdim. 'Kolay olmayacak' dedim.

Sonrasında alınan karar, aslında beklediğim bir şey değildi. Şu an mental manada rahatlamak için, biraz vakte gereksinimim var.'

'Alex Ferguson'u örnek aldım.'

'Futbol tarihinin en değerli isimlerinden biri. Elbette başardıkları sebebiyle antrenörlüğü ve idare üslubundan etkilendim lakin onun yaptığı üzere, Türkiye'de bir grubu 27 yıl aralıksız yönetmek imkansız. Türkiye'de 27 yıl, 50 yıl üzeredir.'

1996-2000 dönemi

'Her vakit agresif bir yapıya sahip olduk ve alanda rakiplere daima baskı uyguladık. Maçlarda oyuncularıma rakipleri '14 kişi mi oynuyorsunuz? Bu baskıyı, bu gücü anlayamıyoruz' diyorlardı. O vakitlerde bunu uygulayan çok az grup vardı. Artık birçok ekip bunu yapıyor.'

'Leeds maçını kaybetseydik benim için daha düzgün olurdu.'

'Yarı finaldeki birinci maçtan evvel İstanbul'da iki Leeds taraftarı hayatını kaybetti. Maçı kaybetseydik benim için daha âlâ olurdu, iki taraftar hayatta kalırdı.

Her vakit o Leeds taraftarlarını düşünürüm. Umarım huzur içinde uyurlar.'

'Milli grupta çalışmak daha güç.'

'Milli kadroda çalışmak daha güç. Zira tüm ülkeden siz sorumlusunuz. Renkleri kırmızı ve beyaz, kırmızı ve sarı değil. Herkes seni sorgular ve bunu hissedersin.

Galatasaray'da ise yalnızca Galatasaray taraftarından sorumlusunuz. Bu sorumluluğu daima hissettim ancak baskıdan hiç etkilenmedim. Omuzlarım, bu baskı yüzünden aşağı eğilmedi.'

Fatih Terim, geleceğe dair hayalini de şöyle açıkladı: 'Türk futboluna miras bırakmak istiyorum. Benim için en gurur verici şey bu olacak.'

Üst Alt