Son Konu

Gece Yatmadan Okunacak Dua

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Yatmadan önce okunacak bir dua şöyledir

ALT :wwwlarcomupluploadsyatmadanonceokunacakdua2598yatmadanonceokunacakdua2598ALT

Yatmadan Önce Okunacak Dua

Arapça Okunuşu:Allahümme eslemtü nefsî ileyke Ve veccehtü vechî ileyke Ve fevvadtü emri ileyke Ve elce'tü zahri ileyke, rağbeten ve rehbeten ileyke La melce'e, vela mencee minke illâ ileyke Âmentü bikitabikellezî enzelte, ve binebiyyikellezî erselte

Yatmadan Önce Okunacak Duanın Türkçe Manası

Allah'ım, nefsimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim İşimi sana havale ettim Sırtımı sana hem korkarak, keza de ümid ederek dayadım Zaten senden diğer sığınacak, sende diğer dayanacak melce' ve mence'de yoktur Kurtarış ve himaye ancak sendendir, sana mahsustur Allah'ım indirdiğin kitabına, gönderdiğin Peygamberine iman ettim Bu hal ve iman ile uykuya yatıyorum

Peygamber Efendimiz şöyle tavsiye etmiştir:

Yatmadan önce Fatiha suresi okunmalı ardındaki bir sure okumayı tavsiye etmiştirArdından şu duanın okunmasını tavsiye etmiştir:

La İlahe İllallah, Vahdehu La Şerike Leh, Lehü'l mülkü ve Lehü'l Hamdü ve hüve Ala Külli Şey'in Kadir ve La havle vela kuvvete illa Billah denir

Sonrasında ise 33 defa Süphanalla 3 kere Elhamdülillah ve 34 defa ise Allahu Ekber demeyi ve böylece bu tesbihatı 100 e tamamlamayı ve Kafirûn suresini okumayı nasihat etmişlerdir
*

Üst Alt