Son Konu

Gece Yatmadan Önce Okunacak Dua

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Gece yatmadan önce okunması gereken çoğu dua bulunmaktadır ben sizlere bu sayfamızda iki dua paylaşmak istiyorumBirincisi çok hoş dua örneği yatmadan uykuya dalmadan önce her Müslüman kardeşimin okumasını nasihat ettiğim ikinci bir duamız var bu dua Peygamber Efendimizin Uyumadan önce ettikleri duadır bu duayı çocuklarınızıda öğretmenizi öğüt ederim

Fazla kısa bir dua çocukların ezberlemeleri fazla kolay olacaktır emin olabilirsinizBenim olum 3 yaşındayken öğrenmişti bu duayı şu lahza 7 yaşında ve okumadan uyumaz Allahın izniyle

Yatmadan Önce Okunacak Bir Dua Örneği

Allahümme eslemtü nefsî ileyke Ve veccehtü vechî ileyke Ve fevvadtü emri ileyke Ve elce'tü zahri ileyke, rağbeten ve rehbeten ileyke La melce'e, vela mencee minke illâ ileyke Amentü bikitabikellezî enzelte, ve binebiyyikellezî erselte

Yatmadan Önce Okunacak Duanın Türkçe Manası:

Allah'ım, nefsimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim İşimi sana havale ettim Sırtımı sana hem korkarak, ayrıca de ümid ederek dayadım Zaten senden başka sığınacak, sende başka dayanacak melce' ve mence'de yoktur Kurtarış ve himaye fakat sendendir, sana mahsustur Allah'ım indirdiğin kitabına, gönderdiğin Peygamberine iman ettim Bu hal ve iman ile uykuya yatıyorum

Peygamber Efendimizin sav yatmadan önce şöyle dua ederdi

Allahümme bi'smike emütü ve ahya

Yatmadan Önce Peygamberimizin Okuduğu Duanın Anlamı

Ya Rabbi senin isminle uyur ve uyanırım

Yine Peygamber Efendimiz sabahtan uyandıktan sonradan şöyle derlerdi:

Elhamdülillahillezi ahyana ba'de ematenâ ve ileyhi'nnüşur

Peygamber Efendimizin Uyandıkta sonradan ettiği duanın Manası:

Bizi uyuduktan daha sonra uyandıran ve kendisine döneceğimiz Allah Tealaya hamd olsun

ALT :wwwlarcomupluploadsyatmadanoncedua64867yatmadanoncedua64867ALT *

Üst Alt