Son Konu

Güzel ve düşündürücü sözler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Hoş ve düşündürücü sözler facede paylaşılacak sözler facebookta paylaşılacak sözler facede güzel facebookta güzel leo buscaglia sözleri Birgün su içeceğin çeymeye çamur sıçratma, Davranışlar kerkesin kendini seyrettiği bir aynadır, Deneyim herkesin kendi öz hatalarına verdiği addır, Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız Söyleyeyim ANNEMdir, Bol, bol gülümse!Keza maliyeti sıfırdır, hem de bedeline paha biçilmez, Kaybedecek hiç birşeyi kalmamışlardan uzaktan dur, Sana muavin olanlara minnet duy, Telefonu tehlikesiz ve enerjik bir sesle aç, Devamlı ben dürüstüm diyenden uzakta dur, Engellerin en yıldırıcısı insanın kendisidir, Dünyada bir tek güzel çocuk vardır Bütün anneler ona sahiptir, Küçük şeylere gereğinden pozitif tartma verenler, elinden büyük iş gelmeyenlerdir, Olgun insan hoş laf söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceğini söyleyen adamdır, manâlı olan; milyonlarca damlada mutluluğu aramak yok, milyonlarca mutluluğu yaşamaktır, Güzel olan her şey insanın hafızasında kaybolabilir, fakat sanatta katiyen, Sanatsız kalan bir milletin yaşam damarlarından biri kopmuş demektir, Dost vardır; yiyecek gibidir, sen onu hergün ararsınDost vardır; ilaç gibidir gerektiğinde ararsın Arkadaş vardır; hastalık gibidir, o seni arar, Kederli adam, her imkanda bir güçlük görürİyimser dam ise her zorlukta bir olanak, Bağışlamayan insan dinmek zorunda olduğu köprüyü yıkmıştır Çünkü bağışlanmaya herkesin ihtiyacı var, Ne için burada olduğumuzu bilmiyorum ama, keyif çatmak için burada olmadığımızdan eminim, En kritik lahza, şu andır ve her an yanı başımızdadır, Düşmanlarını affet, lakin isimlerini asla unutma) Herhangi bir insan vaktini nasıl geçireceğini, üstün bir insan ise vaktini nasıl tasarruf edeceğini düşünür SCHOPENHAVER Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar kötüdür EFLATUN Ölümden niye korkacağım ancak? Ben varken o yoktur, o gelince de ben olmayacağım MONTAIGNE Ölümden niye korkacağım ama? Ben varken o yoktur, o gelince de ben olmayacağım MONTAIGNE Reel arkadaşlık sıhhatten farksızdır, kıymeti fakat elden gittikten sonradan anlaşılır* GOLTİ İyi olmak kolaydır, güç olan adaletli edinmek* VICTOR HUGO Kaplumbağaya dikkat et Ama kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebiliyor* James BCONONT Küçük şeylere gereğinden fazla siklet verenler,elinden büyük is gelmeyenlerdir* EFLATUN Hiç kimse başarı merenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır* SKeth MOORHEAD Hedeflemek hayat,düşünmek ışıktır * VICTOR HUGO Dünya düşünenler için bir komedi, Hissedenler için bir trajedidir * Hugh WALPOLE Bir insanin yaşamından değerli bir şeyi yahut, o insanin yaşamının da değeri yoktur * TAGORE İnsan yasadıkça anlıyor ki, kendi kayığını kendin çekmezsen bir yerlere gidemiyorsun* Katharine HEPBURN Zeki insan aklını kullanır, daha akıllı insan başkalarının aklını da kullanır * Bernard SHAW Ev bir defa bittikten daha sonra duvarcı unutulur * Hint Atasözü Minik insanların büyük gölgelerinin olduğu yerde güneş batmak üzeredir * Çin Özdeyiş Büyük beyinler fikirleri, orta beyinler olayları, küçük beyinler ise kişileri konuşur* Hyman RICKOVER Karanlığa söveceğine kalk bir mum yak Confucius Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen cevizin hepsini kabuk zanneder* GAZALi Eğer cümbür cemaat arkadaş sandığı kimselerin birde kendi gerisinde söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada arkadaş kalmazdı PASCAL Olgun insan hoş söz söyleyen değil,söylediğini yapan ve yapabileceğini söyleyen adamdır* CONFUCİUS Dostların sıkıntıda iken onları mutlu oldukları zamankinden daha çok ara CHİLON Düşmanlarınızı sevin çünkü kusurlarınızı yalnız onlar açık açık söyleyebilir Benjamin FRANKLİN Silgi kullanmadan resim çizme sanatına yaşam denilmektedir John CHRİSTİAN Hatalı yapmayan insan yoktur İnsanlık yanlışını kabul ve düzeltmekle olur*EINSTEIN Dikkate Almak , ruhun kendi kendine konuşmasıdır* EFLATUN Size ne yapacağınızı söyleyebilirler, ama ne düşüneceğinizi katiyen! SOCRATES Yiğitlik intikam elde etmek değil dayanma etmektir*SHAEKESPEARE Bir seyi gercekten anlayışlı olmak , onu anlatmakla olurSOCRATES Beni bir defa aldatırsan yazıklar olsun sana,ikinci kere aldatırsan yazıklar olsun banaASYA ÖZDEYIŞ Yaşamın uzunluğu yok nasıl yaşanıldığı önemlidirMLKING Mutluluğu tatmanın tek çaresi onu paylaşmaktırBYRON Asla aldatılmayız,kendi kendimizi aldatırızGOETHE Alınyazımı değiştiremem fakat istemediğim kadere de boyun eğmemWİLLİAM SHAKESPEARE Erkek yüreğinin özünde sertlik vardır, oysa kadının yüreği özünde katıdır NIETZSCHE Kadınlar çelimsiz olana kendini bir idol, kuvvetli olana bir eşya gibi sunar CESARE PAVESE Size gururla kütüphanesini belirten bir kadına rastladınız mı? BENJAMIN DE CASSERES Düşmanlarını affet, lakin isimlerini asla unutma John F Kennedy En kritik an, şu andır ve her an yanıbaşımızdadırM Aurelius Ne için burada olduğumuzu bilmiyorum lakin, keyif çatmak için burada olmadığımızdan eminim L Wittgenstein Bağışlamayan insan vermek zorunda olduğu köprüyü yıkmıştır Çünkü bağışlanmaya herkesin ihtiyacı var EHerbert Karamsar adam, her imkanda bir güçlük görürİyimser dam ise her zorlukta bir olanak W Churchill Unutmayelektrik kontağından çıktığı farzedilen yangın sonucuada baki kalmıyorsunuz, yalnızca dünyadan geçiyorsunuz LTolstoy İnsan herşeyi yapamaz, Fakat bu, fena şeyler yapmasının bahanesi olamazHDavid Thoreau Her insan öfkelenir, bu kolaydır; lakin tam adamına, bütün ölçüsünde, bütün zamanında, tam uygun ve bütün usülünde sinirlenmek, ne herkesin kudretindedir, ne de kolaydır ARISTOTELES Akılsızca Yapılan adam mutluluğu uzaktan arar; zeki ise, onu ayaklarının aşağıda bulur JAMES OPPENHEIM En basit şey insanın kendisini aldatmasıdır, çünkü bir insan çoğunlukla istek ettiği şeyin reel olduğuna inanır DEMOSTHENES Hayatımızda işlediğimiz hataların çoğu, düşünmemiz gereken yerde hissetmekten, hissetmemiz gereken yerde düşünmekten ileri gelmektedir John COLBINS Tenkit pek bir şeydir ki, ondan, fakat birşey söylememekle, birşey yapmamakla, birşey olmamakla sakınabilirsiniz ANONIM Vakit büyük bir öğretmendir Ne eyvah ama tüm öğrencilerini öldürür Curt GOETZ Akıllı insan, düşündüğü her şeyi söylemez, lakin söyleyeceği her şeyi düşünerek söyler ARISTOTELES Millet karşılaştığın firtınalarla değil, gemiyi limana yanaştırıp yanaştıramadığınla ilgilenir Ne değin yükselirsen, uçmak bilmeyenlere o denli minik gözükürsün Bir düşmandan kurtulmanın en iyi çaresi, onu kendine dost etmektir Şu olan biten varya boşver taş yağsın isterse çok sürmez dakika şaşırma dakika yaşamaya bak ne geçmişi düşün ne gelecekten kork Senen ikimiz Sen*ben biziz Senben bölünemeyiz Senben hiçiz  

Üst Alt