Son Konu

Güzel ve Düşündürücü Sözler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Hoş ve Düşündürücü Sözler gülünç düşündürücü sözler komik ve düşündürücü sözler lakin aşkla ilgili moliere sözleri Cümleler doğrudur sen dürüst isen, Doğruluk bulunmaz sen eğri isen​ (Yunus Emre)​ ​ Hiçbir başarıya çiçekli yollardan ulaşılmaz​ LA AINE​ ​ Başarısızlığın kırk bin nedeni vardır bir tane mazereti yoktur​ ADOLF HITLER​ ​ ​ Allah cevizi verir fakat kırmasını sana bırakır​ H J BROWN​ ​ ​ İnsan dilinin aşağıda gizlidir​ Hz MUHAMMED​ ​ ​ Korkunun kaynağı cehalettir​ EMERSON​ ​ ​ Sorabilmek için önce öğrenmek gerekir​ GOETHE ​ ​ ​ Birey arkadaşı ile ölçülür​ Hz ALİ​ ​ ​ Içten olan şeyi gördüğü halde yapmamak cesaretsizliktir​ KONFÜÇYÜS​ ​ ​ Kitaptan değil kitapsızlıktan korkmalıyız​ CEMİL MERİÇ​ ​ ​ İlim öğrenen ve öğreten aynı sevabı kazanır​ HzMUHAMMED​ ​ ​ Dehanın %1 i ilham %99u terdir​ T EDISON​ ​ ​ Her işte başarılı oldum çünkü bunu istiyordum​ Hiç bir vakit kararsızlık etmedim bu da bana diğer insanlara oranla fayda sağladı​ NAPOLYON​ ​ İyi elde etmek kolaydırZor olan adil elde etmekViktor Hugo * * Kaplumbağaya uyarı etAncak kafasını çıkarıp tehlike aldığında ilerliyebiliyorJBCONONT * * Ufak şeylere gereğinden artı yük verenler, elinden büyük meslek gelmeyenlerdirEflatun * * * Hiç kimse başarı merenlerini elleri cebinde tırmanmamıştırSKMoorhead * * * Sana nasıl davranılmasını istersen sende başkalarına öyle davran, fakat ilk iyi davranışı sen yap * * * Geçmiş dertler için söylenmek,yeni dertler edinmektirshakespear * * * Eğer herkes,dost sandığı kimselerin kendi ardındaki söylemiş olduklarını duymuş olsaydı,dünyada dost kalmazdıPascal * * * Deneyim insanın hayatta yaptığı hataların toplamıdırCoubo * * * Erkekler kadınların ilk aşkı,kadınlar erkeklerin son aşkı olmak isterOscar Wilde * * * Nice halk gördüm üstlerinde elbise değil, nice elbiseler gördüm içlerinde insan değilMevlana * * * Olgun insan hoş laf söyleyen yok,söylediğini yapan ve yapabileceğini söyleyen kimsedirConfucius * * * Düşmanlarınızı seviniz,çünkü kusurlarınızı yalnız onlar açıkça söyleyebilirBenjamin Franklin * * * Silgi kullanmadan resim yapma sanatına Hayat denilmektedirJohn Christian * * * Güler yüzle söylenen bir yalanı aniden yuttuğumuz halde, acı gerçeği fakat damla damla yutarızDiderot * * * Size ne yapabileceğinizi söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi aslaSocrates * * * Yiğit dediğin,güreşte rakibini yenen kimse değildir; esas yiğit kızdığı vakit öfkesini yenen kimsedirProphed Mohammad * * * Millet avuç içi aynı çünkü;kimseye göstermedikleri bir karanlık yüzleri daha vardır * * * Bana hayatı iki şey sevdirir; AŞK ve ÖZGÜRLÜKAşkım için canımı veririm Fakat özgürlüğüm için aşkımı bile feda ederimHacker * * * İnsanları cahil ve aptal oldukları zamanlarda bile dinleÇünkü; herkesin yaşanmış bir hayat hikayesi vardır * * * Para her kapıyı açar fakat kilitleyemez * * * İnsan tırmanırken dağın kafa tutmasına razı olmalıdır * * * Gerçeği insanların ölçüleri ile değil,insanları gerçeğin ölçüleri ile teşhis * * * Kalbin tiktakları,doğumla başlamış ölüm bestesinin mırıltılarıdır​ Nereye gittiğinizi bilmiyorsanız Hiçbir yol sizi oraya götürmez Martens 1987 * * * Ne kadar bilirsen bil,söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır * * * Yapabildiğin dek söz ver,sonradan söz verdiğinden daha fazlasını yap * * * Uygun sayanların ayak sesleri,yürüyenlerden daha fazla gürültü çıkarır * * * Gençliğin parlak lügatında başarısızlık diye bir kelime yokturJKMoorhead * * * Hesapsızca öğrenmek vakit kaybetmektirKonfücyus * * * Hatalar ekseriye en iyi öğretmendirJAFrospe * * * Para nasıl parayı çekerse,başarı da başarıyı çekerNSR de Chamfort * * * Dehanın yüzde biri ilham,yüzde doksan dokuzu terdirThomas Edison * * * Bir hizmette bulundu isem bu, çalışmaktan ve sabırla düşünmekten başka bir şey değildirSIsaal Newton * * * Güçlükler başarının değerini artıran süslerdirMoliere * * * Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı elde etmek şarttırBalzac * * * Geçmişi değiştiremezsin ama gelecek daha elinin içindedirHugh White * * * Çalışmak yaşam , düşünmek ışıktırVictor Hugo * * * Uyanan bir hafıza basit basit uyuyamazThomas Caryle Yaşar Sarıyar Elazığ Dost kendine açmadığın zaafları paylaştığın insandır, Dost yanına olmasa da,yanına yaşattığın insandır * * * Kendimi kendim kaybettim Kendim iste kendimi Kendime kendim gerekse Bula kendim kendimi Piri Reis * * * Vicdanım çok pak,çünkü hiç kullanmadım * * * Dostlarım ! Dünyada arkadaş yoktur * * * Üç çeşit arkadaş vardır Birisi yiyecek gibidir,sürekli aranır Diğeri hap gibidir,lüzumlu olduğunda aranır, Diğer bir arakadaş da rahatsızlık gibidir;siz onu yok,o sizi arar Mahbube Yılmaz Elazığ Sanat gençliğe nezaket,ihtiyara avunma,zenginlere ise süs verirKAtatürk * * * Küçük yaşta öğrenilenler taşa yazılmış yazılar gibidir, Büyük yaşta öğrenilenler ise suya yazılmış yazılar gibidir * * * Ufak kafalar kişileri, Orta kafalar olayları, Büyük kafalar ise fikirleri tartışır * * * Hatıralar ihtiyarların koltuk değnekleridir * * * Ölümün bizi nerede beklediği belirli yok İyisi mi biz onu tekrar bekleyelim Tilkilere kümes bekçiliği yaptırılmaz * Ihtiyarlık içinde yaşlılığı katlayan en büyük dert yaşlılık tasasıdır * İnsan vardır zamanı kendi hesabına yontar İnsan da vardır bir ömür boyu zaman onu yontar * Tedbir kaderi değiştirmese de, sonuç olarak insanı kadere taş atmaktan kurtarır * Bencilin hakiki dostu olmadığı gibi vicdani huzuru da yoktur * Her şey yoklama altına alınır ama,huy katiyen * Ruh aynasında iyiliklerin yanında Kötülükler de sıra sıradır * Günümüzde toplumun yüz karası sanılan sefiller,şerliler, anarşistler,ayyaşlar ve esrarkeşler dün terbiyelerinde dikkatsizlik gösterdiğimiz çocuklardır * Sıfırbeş yaş arası şuur altının en açık olduğu dönemse, Çocuklara bu dönemde ne yapılsa değerinde * Tecrübe aklın hocası,düşüncenin de rehberidir * Adelet baştan geçerli olan bir sermayedir * Başkalarını ezerken,seni ezebilecek bir gücün bulunduğunu asla unutma * Eşyanın fiyatını çakmak değil,kıymetini bilmek mühimdir * Sakın tohum atmayı hasat mevsimine bırakma, İki mevsimdeki gayretin de boşuna gider * Hiç kızmayanın kızması çok farklıdır * Belanın en tehlikelisi yüze gülerek gelenidir * Eldeki bir serçe,elde olmayan bin güvercinden daha iyidir * Karanlığa karşı söylev almak iyidir Ondan daha iyisi de karanlığa sövüpsayma yerine Minik zeka olsa bir mum yakmaktır​  

Üst Alt