Son Konu

Hayata yönveren sözler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Hayata yönveren sözler hayata yön veren sözler Cümleler doğrudur sen içten isen, Doğruluk bulunmaz sen çarpık isen (Yunus Emre) Hiçbir başarıya çiçekli yollardan ulaşılmaz LA AINE Başarısızlığın kırk bin nedeni vardır bir tane mazereti yoktur ADOLF HITLER Allah cevizi verir fakat kırmasını sana bırakır H J BROWN İnsan dilinin aşağıda gizlidir Hz MUHAMMED Korkunun kaynağı cehalettir EMERSON Sorabilmek için önce öğrenmek gerekir GOETHE Birey arkadaşı ile ölçülür Hz ALİ Dürüst olan şeyi gördüğü halde yapmamak cesaretsizliktir KONFÜÇYÜS Kitaptan yok kitapsızlıktan korkmalıyız CEMİL MERİÇ İlim öğrenen ve öğreten benzer sevabı kazanır HzMUHAMMED Dehanın %1 i ilham %99u terdir T EDISON Her işte başarılı oldum çünkü bunu istiyordum Hiç bir vakit bocalama etmedim bu da bana diğer insanlara oranla üstünlük sağladı NAPOLYON İyi olmak kolaydırZor olan adil edinmekViktor Hugo * * Kaplumbağaya uyarı etAncak kafasını çıkarıp tehlike aldığında ilerliyebiliyorJBCONONT * * Ufak şeylere gereğinden pozitif siklet verenler, elinden büyük meslek gelmeyenlerdirEflatun * * * Hiç kimse galibiyet merenlerini elleri cebinde tırmanmamıştırSKMoorhead * * * Sana nasıl davranılmasını istersen sende başkalarına öyle davran, fakat ilk iyi davranışı sen yap * * * Geçmiş dertler için söylenmek,yeni dertler edinmektirshakespear * * * Eğer herkes,dost sandığı kimselerin kendi arkasından söylemiş olduklarını duymuş olsaydı,dünyada dost kalmazdıPascal * * * Tecrübe insanın hayatta yaptığı hataların toplamıdırCoubo * * * Erkekler kadınların birincil aşkı,kadınlar erkeklerin son aşkı edinmek isterOscar Wilde * * * Nice ahali gördüm üstlerinde elbise değil, nice elbiseler gördüm içlerinde insan değilMevlana * * * Olgun insan hoş laf söyleyen değil,söylediğini yapan ve yapabileceğini söyleyen kimsedirConfucius * * * Düşmanlarınızı seviniz,çünkü kusurlarınızı yalnız onlar açık açık söyleyebilirBenjamin Franklin * * * Silgi kullanmadan fotoğraf yapma sanatına Yaşam denilmektedirJohn Christian * * * Güler yüzle söylenen bir yalanı aniden yuttuğumuz halde, acı gerçeği fakat damla damla yutarızDiderot * * * Size ne yapabileceğinizi söyleyebilirler lakin ne düşüneceğinizi katiyenSocrates * * * Yiğit dediğin,güreşte rakibini yenen kimse değildir; asıl yiğit kızdığı vakit öfkesini yenen kimsedirProphed Mohammad * * * Irk aya benzer çünkü;kimseye göstermedikleri bir karanlık yüzleri daha vardır * * * Bana hayatı iki şey sevdirir; AŞK ve ÖZGÜRLÜKAşkım için canımı veririm Ama özgürlüğüm için aşkımı bile feda ederimHacker * * * İnsanları cahil ve aptal oldukları zamanlarda bile dinleÇünkü; herkesin yaşanmış bir yaşam hikayesi vardır * * * Para her kapıyı açar oysa kilitleyemez * * * İnsan tırmanırken dağın kafa tutmasına razı olmalıdır * * * Gerçeği insanların ölçüleri ile değil,insanları gerçeğin ölçüleri ile teşhis * * * Kalbin tiktakları,doğumla başlamış ölüm bestesinin mırıltılarıdır Nereye gittiğinizi bilmiyorsanız Hiçbir yol sizi oraya götürmez Martens 1987 * * * Ne dek bilirsen bil,söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır * * * Yapabildiğin dek söz ver,sonra laf verdiğinden daha fazlasını yap * * * Uygun sayanların üçgenin taban olmayan kenarı sesleri,yürüyenlerden daha fazla gürültü çıkarır * * * Gençliğin aydınlık lügatında başarısızlık diye bir sözcük yokturJKMoorhead * * * Düşünmeden öğrenmek vakit kaybetmektirKonfücyus * * * Hatalar ekseriye en iyi öğretmendirJAFrospe * * * Para nasıl parayı çekerse,galibiyet da başarıyı çekerNSR de Chamfort * * * Dehanın yüzde biri ilham,yüzde doksan dokuzu terdirThomas Edison * * * Bir hizmette bulundu isem bu, çalışmaktan ve sabırla düşünmekten diğer bir şey değildirSIsaal Newton * * * Güçlükler başarının değerini artıran süslerdirMoliere * * * Bilginin efendisi elde etmek için çalışmanın uşağı elde etmek şarttırBalzac * * * Geçmişi değiştiremezsin ama gelecek daha elinin içindedirHugh White * * * Çalışmak hayat , düşünmek ışıktırVictor Hugo * * * Uyanan bir akıl kolay kolay uyuyamazThomas Caryle Yaşar Sarıyar Elazığ Arkadaş kendine açmadığın zaafları paylaştığın insandır, Arkadaş yanına olmasa da,yanına yaşattığın insandır * * * Kendimi kendim kaybettim Kendim iste kendimi Kendime kendim gerekse Bula kendim kendimi Piri Reis * * * Vicdanım çok temiz,çünkü hiç kullanmadım * * * Dostlarım ! Dünyada arkadaş yoktur * * * Üç değişiklik arkadaş vardır Birisi gıda gibidir,devamlı aranır Diğeri hap gibidir,lüzumlu olduğunda aranır, Öteki bir arakadaş da rahatsızlık gibidir;siz onu değil,o sizi arar Mahbube Yılmaz Elazığ Sanat gençliğe nezaket,ihtiyara avunma,zenginlere ise süs verirKAtatürk * * * Küçük yaşta öğrenilenler taşa yazılı yazılar gibidir, Büyük yaşta öğrenilenler ise suya yazılmış yazılar gibidir * * * Küçük kafalar kişileri, Orta kafalar olayları, Büyük kafalar ise fikirleri tartışır * * * Anılar ihtiyarların koltuk değnekleridir * * * Ölümün bizi nerede beklediği belirli yok İyisi mi biz onu her tarafta bekleyelim Tilkilere kümes bekçiliği yaptırılmaz * Yaşlılık içinde yaşlılığı katlayan en büyük dert yaşlılık tasasıdır * İnsan vardır zamanı kendi hesabına yontar İnsan da vardır bir ömür boyu zaman onu yontar * Önlem kaderi değiştirmese de, neticede insanı kadere taş atmaktan kurtarır * Bencilin gerçek dostu olmadığı gibi vicdani huzuru da yoktur * Her şey denetleme altına alınır lakin,huy asla * Ruh aynasında iyiliklerin yanına Kötülükler de sıra sıradır * Günümüzde toplumun yüz karası sayılan sefiller,şerliler, anarşistler,ayyaşlar ve esrarkeşler dün terbiyelerinde dikkatsizlik gösterdiğimiz çocuklardır * Sıfırbeş yaş arası şuur altının en açık olduğu dönemse, Çocuklara bu dönemde ne yapılsa değerinde * Tecrübe aklın hocası,düşüncenin de rehberidir * Adelet tekrar geçerli olan bir sermayedir * Başkalarını ezerken,seni ezebilecek bir gücün bulunduğunu asla unutma * Eşyanın fiyatını bilmek yok,kıymetini çakmak mühimdir * Sakın tohum atmayı hasat mevsimine vazgeçme, İki mevsimdeki gayretin de boşa gider * Hiç kızmayanın kızması çok farklıdır * Belanın en tehlikelisi yüze gülerek gelenidir * Eldeki bir serçe,elde olmayan bin güvercinden daha iyidir * Karanlığa aleyhinde söylev elde etmek iyidir Ondan gibisi de karanlığa sövüpsayma yerine Ufak zeka olsa bir mum yakmaktır​  

Üst Alt