Son Konu

hayatla röportaj

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
hayatla mülâkat Hepimizin hayatla ilgili düşünceleri vardırŞimdi hayatın kendisiyle yapılan röportajı okuyacaksınızBakalım hayat neler söylemiş? Hayatla röportaj yaptığımı gördüm rüyamda Benimle görüşme mı yapmak istiyorsun?diye sordu Hayat Zamanın var mı?diye sordum Gülümsedi ve ‘’Benim sonsuza kadar zamanım var’’dedi Ne sorular var yüreğinde?İnsanlarla ilgili en çok neye şaşırıyorsun?diye sordum Yaşam basladı anlatmaya: Çocukluktan sıkılıp büyümek için acele ediyorlar, sonradan yeniden çocuk olmanın özlemini duyuyorlar Para kazanmak için sağlıklarını kaybediyorlar, sonra sağlıklarını galip gelmek için paralarını kaybediyorlar Gelecekle ilgili edişelenmaekten şimdiyi unutuyorlar Sonra da ne şimdiyi ne geleceği yaşayabiliyorlar Tecrübe iyi bir öğretmendir diyorlar fakat deneyimin faturasını ödemek istemiyorlar Hayatlarını galip gelmek için eğitim alıyorlar ama yaşam ustası olmayı bilmiyorlar böylece de, hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyorlar, hiç yaşamamış gibi ölüyorlarHayat elimi tuttu sıkı sıkı Bir vakit sessiz kaldık,birşey konuşmadıkDaha Sonra derin bir nefes aldım Ona, insanların neleri öğrenmelerini istediğini sordum Yaşam yanıtladı: Hiç kimseyi seni sevmeye zorlayamayacağını, yapabileceğin tek şeyin seni sevmelerine izin vermelerini isterdim Affetmenin affederek öğrenilebileceğini öğrenmelerini isterdim Başkalarıyla kendilerini kıyaslamamayı öğrenmelerini isterdim İki insanın aynı şeye bakıp ayrı şeyleri görebileceğini öğrenmelerini isterdimVarlıklı insanın en fazla şeye sahip olan değil, asgari şeye gereklilik duyan insan olduğunu öğrenmelerini isterdim Bir iyi kalpli yüreği derinden yaralamanın aniden olduğunu; lakin iyileştirmenin fazla uzun sürdüğünü öğrenmelerini isterdimHayata pozitif bakmanın yaşama sevincini bir kat daha artırdığını öğrenmelerini isterdim’’ Hayat derin bir nefes verdi Hayatın nefesi kelimelere dönüştü Söylediklerimi yüreğine kaydet’’dedisöylediği cümleyi yüreğime kaydetmiştim Başkalarını bağışlamak yeterli yok, kendini de affetmeyi öğren Yüreğim kuş gibi hafiflemişti son olarak bir soru daha sordum’’Hayat benden ne istiyorsun?’’dedim usulca Bütün odayı beyaz bir ışık kaplamıştı ve Yaşam yanıtladı Senin kendin olmanı istiyorum, yahut başka biri olurdun Sana bugün ihtiyacım olduğunu bil, yahut bugün benimle olmazdın Kendi eşsizliğini ve biricikliğini bil; çünkü ben kendimi her yerde etmeyecek değin marifetli ve zenginim ve fiilen TEK değerli olanım Değerimi bil (alıntı)  

Üst Alt