Son Konu

Huawei HongMeng için Türkiye'de marka başvurusu yaptı

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

ABD ile Çin ticaret savaşının en kıymetli markalarından biri olan Huawei, geçtiğimiz günlerde Google tarafından yasaklı markalar arasına alınmış ve münasebetleri dondurulmuştu. Bu hamlenin akabinde kendi işletim sistemi geliştirme çalışmalarına sürat veren marka HongMeng OS isimli işletim sistemini devreye almaya hazırlanıyor.

Tüm bu hazırlıklar devam ederken Huawei'nin Türkiye'de HongMeng ismi için marka müracaatında bulunduğu ortaya çıktı. Bunun için kendi işletim sistemini geliştirme ve Google Play’e alternatif olarak kendi tatbik mağazası AppGallery’ye odaklanan Huawei, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu pek çok memlekette "HongMeng" için ticari marka müracaatlarını yapmış durumda.

Habertürk'ten Necdet Çalışkan'ın haberine nazaran, bu kapsamda Türk Patent ve Marka Kurumu’na “HongMeng” ismiyle marka müdafaa başvurusu ise 28 Mayıs 2019 tarihinde yapıldı. İşletim sistemi ve buna benzeri hizmetler sahasında yapılan bu müracaatın, şu anda Türkiye’de Türk Patent ve Marka Kurumu’nun ‘şekli inceleme aşamasında bulunduğu belirtelim.

Üst Alt