Son Konu

Huawei, Yeni İşletim Sisteminin Adını Tescillemiş Olabilir

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
huawei-yeni-isletim-sisteminin-adini-tescilledi-1558972907.jpg

Geçtiğimiz haftanın başlarında açığa kavuşan Huawei'nin Android'den (açık kaynak kodlusundan dahi) külliyen vazgeçerek kendi mobil işletim sistemini geliştireceği bilgisinin ardından bu işletim sisteminin isminin ne olacağına dair birçok spekülasyon ortaya atılmıştı. Bugün ortaya çıkan bir tescil başvurusu ise bu işletim sisteminin isminin mutlaklaşmış olabileceğine işaret ediyor.

2bd85f4850af913d21ce4334ed1fd115aa65d2a1.jpeg

Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi'ne Huawei tarafından yapılan müracaat sonucunda Çinli akıllı telefon kolu devi şirket, bir marka ismi için kendi üzerine tescil başvurusu yaptı. ABD'nin yaptırımlarıyla boğuşan şirketin yaptığı tescil müracaatlarında; "Huawei Ark OS""Huawei Ark", "Ark" ve "Ark OS" isimlerinin taraf aldığı listeleniyor.

907c68fdc18d10aee3aab83031a8de16f052ce35.jpeg

Yerküre üzerinde en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android'e alternatif üreten Huawei'nin yukarıda belirtilen isimlerden bir adedini yeni işletim sistemi için kullanabileceğine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Çinli firmadan şimdi resmi bir açıklama gelmemiş olsa da daha evvel işletim sisteminin ismi için ortaya atılan Hongmeng OS ismi yanına mobil işletim sistemi Ark OS'un kulağa çok daha beğenilen gelmesi, bu fikri destekliyor.

Üst Alt